Валенсия и Севиля завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия

...

Валенсия не се даде на Севиля

Валенсия и Севиля приключиха наедно 1:1 в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. В 7-ата минута Мухтар Диакхаби си вкара автогол, а в края на първата част Гонзало Гедеш изравни. Андалусци пропуснаха да се приближат до водача Реал Мадрид, като остават на второ място във краткотрайното класиране с 45 точки. „ Прилепите” са 9-и с 29 точки.

Севиля излезе напред в резултата в 7-ата минута. Тогава Мухтар Диакхаби опита да избие едно паралелно центриране, само че порази личната си врата. В 14-ата минута рисков удар с глава на Лукас Окампос мина около вратата.

В 38-ата минута Рафа Мир можеше да удвои резултата, само че пропусна комфортна обстановка.

Минута преди края на първата част „ прилепите” изравниха. Гонзало Гедеш с глава порази задачата след центриране на Хосе Гая.

В 53-ата минута пред Тиери Корея се откри добра опция за гол, само че вратарят избави. Пет минути преди края новото попълнение на андалусци Хесус Корона можеше да се трансформира в воин за своя тим, само че и той не съумя да се разпише.

Две минути по-късно Хосе Гая остави своя тим с човек по-малко, откакто получи втори жълт картон.