Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в голямото дерби от

...

Първото испанско дерби завърши наравно

Валенсия и Атлетико (Мадрид) приключиха 1:1 в огромното дерби от първия кръг в Ла Лига.
 Реал Мадрид е свален от европейския престол (видео)
Срещата на " Местая " стартира с домашен напън и пропуск на Даниел Васс още в 5-ата. Столичани не се стъписаха, а даже съумяха да поведат двайсетина минути по-късно. Анхел Кореа вкара за Атлетико след остроумен пас на Антоан Гризман.

Малко след почивката Саул имаше прелестен късмет да удвои преднината на гостите, само че стреля неопределено. Този пропуск може би решителният миг в мача, който даде криле на „ прилепите ” и те се подвигнаха да изравняват. Това се случи в 56-ата минута, когато Даниел Вас подаде на Родриго, а испанският национал си спря топката на гърди и със застрашителен шут възвърне равенството. До края на мача домакините уцелиха и греда, само че въпреки всичко дербито приключи 1:1.
Източник: offnews.bg