В сериите "Grand Chess Tour" общият награден фонд е 1.4

...

Веселин Топалов е на последно място в класирането след турнира по бърз шахмат на сериите Grand Chess Tour

В сериите "Grand Chess Tour " общият награден фонд е 1.4 милиона $

Гросмайсторът Веселин Топалов заема последно място в класирането след шампионата по бърз шахмат на сериите "Grand Chess Tour " в Загреб (Хърватия), съобщи.

В третия ден на конкуренцията Топалов загуби от Йорден ван Форест (Нидерландия), победи Иван Шарич (Хърватия) и отстъпи пред Ян Непомнящий (Русия).

Според разпоредбите на шампионата за победа в бързия шахмат състезателите получават по две точки, а за тъждество една.

В класирането Топалов е на последната, десета позиция с 5.0 точки актив, а водач е Йорден ван Форест с 12.0 точки.

В събота и неделя конкуренцията продължава с партиите на блиц.

В сериите "Grand Chess Tour " има общо пет шампионата, а общият награден фонд е 1.4 милиона $.
Източник: dunavmost.com