В повечето случаи хората се съобразяват с въведените противоепидемични мерки102

...
В повечето случаи хората се съобразяват с въведените противоепидемични мерки102
Коментари Харесай

102 акта в София за събиране и разходки в парка

В множеството случаи хората се преценяват с въведените противоепидемични ограничения
102 акта са формирани в София за нарушавания на възбраната за събиране на хора и разхождане в парка, разгласи шефът на Столична дирекция на вътрешните работи старши комисар Георги Хаджиев пред БНР.

" Освен пеши патрули, в делничните дни използваме и сътрудниците от конния ескадрон на Столична дирекция на вътрешните работи. Така че освен в Борисовата градина, а и в другите паркове нашето наличие е очевидно ", сподели той.

По думите му има спад на престъпността и поради КПП-тата, което лимитира напредването на хората с незаконни планове.

„ След анулацията на изключителното състояние може би ще се чака лек растеж на проведената престъпност. Реагираме на доста сигнали за неспазване карантината. Полицейската работа изисква реакция и на подадени сигнали за осъществени закононарушения ", изясни старши комисар Хаджиев

Според шефа на Столична дирекция на вътрешните работи в множеството случаи хората се преценяват с въведените противоепидемични ограничения. /БНР

Припомняме, че от 13 март 2020 година на територията на Република България е въведен режим на изключително състояние, целящ ограничението на разпространяването на коронавирусна зараза и болестта, наричано COVID-19. Със заповед на министъра на опазването на здравето са въведени редица ограничаващи ограничения в обществения и икономическия живот. Стриктното съблюдаване на напътствията на специалистите и Националния спешен щаб ще предотврати разрастването на епидемията.
Пазете себе си и се грижете за околните си!

Спазвайте хигиеничните наставления и помнете:
- избягвайте контакт с заболели хора, изключително такива с кашлица;
- избягвайте визити на пазари и места, където има живи или мъртви животни;
- прилагайте общите хигиенични правила във връзка с хигиената на ръцете и хигиената на храната;
- измивайте ръцете си със сапун и вода ИЛИ използвайте антисептичен разтвор на алкохолна основа преди хранене, след потребление на тоалетната и след всеки контакт с животни;
- избягвайте контакт с животни, техните екскременти или изпражнения

Останете си вкъщи!
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР