В мач от 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига гръцкият

...

Ласк и Олимпиакос с крачка към плейофите на ШЛ, Селтик с реми

В мач от 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига гръцкият Олимпиакос направи значима крачка към плейофите на шампионата, откакто победи като посетител турският Истанбул Башакшехир с 1:0. Победното попадение пристигна в 53-ата минута на дуела, а прецизен беше Масурас.

Румънският Клуж направи 1:1 вкъщи със Селтик, а интригата остава за реванша след седмица. Марио Рондон се разписа в 28-ата минута за домакините, само че Джеймс Форест въстанови равенството в 34а-ата минута. До края на срещата нямаше нови голове и двата отбора ще решат крайния победител в Шотландия.

Австрийският Ласк победи надалеч от вкъщи Базел с 2:1 и направи крачка напред за класирането си. Гостите от Австрия поведоха с 2:0 преди в 87-ата минута Лука Зуфи да върне очакванията на швейцарския отбор за възможен поврат в реванша.