В мач без значение за класирането във Висшата лига Манчестър

...

"Манчестър Сити" смаза от бой безличен "Ливърпул"

В мач без значение за класирането във Висшата лига " Манчестър Сити " разгроми с 4:0 новия първенец " Ливърпул ".

На " Етихад " играчите на Пеп Гуардиола преобладаваха през съвсем цялата среща, а мърсисайдци, евентуално успокоени от първата си купа от 30 години, играха нетипично едва.

Преди началото на срещата " жителите " направиха шпалир на първенците от " Ливърпул ".

Сред дребното положителни положения за гостите бе греда на Мохамед Салах в 19-ата минута. През останалото време " небесносините " бяха по-агресивни, а голеадата им стартира в 25-ата минута, когато Джо Гомес задържа непозволено Рахим Стърлинг в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в интерес на домакините. Капитанът Кевин де Бройне с невъзмутим удар откри резултата - 1:0.

10 минути по-късно Стърлинг повиши на 2:0 след превъзходен пас на 20-годишния Фил Фоудън. Самият Фоудън ознаменува мощната си игра с гол за 3:0 в 45-ата минута.

Високото движение от страна на " Сити " продължи и през втората част, а в 66-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн си вкара автогол при опит да почисти топката след удар на Стърлинг.

Разгромът можеше да бъде още по-срамен за мърсисайдци, само че попадение на Риад Марез в края на мача бе анулирано поради нарушаване след преразглеждане с VAR.

Загубата е втора за " Ливърпул " във Висшата лига през този сезон. В оставащите шест кръга до края тимът на Юрген Клоп ще продължи да се бори за подобряването на върхове като цялостен сезон без домакинска загуба и продобиване на повече от 100 точки - достижение, реализирано от " Сити " преди два сезона.

Междувременно след спечелването на " Карабао Къп " Гуадриола и компания не престават борбата си на други два фронта - ФА Къп и Шампионската лига.
Източник: btvnovinite.bg