В дните преди Коледа, когато обикновено се обръщаме назад към

...
В дните преди Коледа, когато обикновено се обръщаме назад към
Коментари Харесай

КОЛЕДНАТА МИСИЯ В ГОЛЯМОТО СЕМЕЙСТВО НА МВР: Ваучери, дарения и топли думи за децата на загиналите служители

В дните преди Коледа, когато нормално се обръщаме обратно към миналата година и с вяра гледаме към новата, МВР- министърът Даниел Митов се обърна към децата на починалите и потърпевшите чиновници на Министерство на вътрешните работи по време на обичайното Коледно празненство.

То е част от 22-ата самодейност на Националната благотворителна акция на министерството, която се организира годишно в поддръжка на сираците и потърпевшите фамилии от системата на Министерство на вътрешните работи

„ Вярвам, че тази 22-а самодейност ще бъде сполучлива. Продължаваме да ви поддържаме “, сподели Митов пред събралите се деца. Той акцентира, че помощта към тях не се изчерпва единствено с финансови средства:

„ Знайте, че тук имате огромно семейство, което държи на вас и желае да сте сполучливи. Ние сме с вас, с цел да ви дадем сили да вървите напред. “

 

Председателят на Съвета на шефовете на „ Видеолукс Холдинг ” Тодор Белчев също се обърна към децата и напомни ролята на сътрудниците на акцията – „ Технополис “, „ Практикер “ и други компании, които и тази година са нараснали цената на предоставяните ваучери. „ Тази самодейност е наша задача – да дадем на всяко дете чувството за поддръжка и внимание.

Ежегодно подкрепяме децата на починалите и потърпевшите чиновници на Министерство на вътрешните работи, с цел да им покажем нашата грижа и съпричастност “, съобщи Белчев.

Всяко едно от децата получи ваучери за извършване на покупки в хипермаркетите на стойност 1 600 лв.

Министерството на вътрешните работи добави още един жест тази година – по сметките на всяко от 57-те деца от София и страната бе преведена сума от 2 000 лв.. Средствата са събрани посредством благотворителните SMS-и на къс номер 1866, посредством набирателната сметка на акцията, както и посредством удържане на суми от месечните хонорари на чиновници на Министерство на вътрешните работи, които непринудено са подали заявления за присъединяване.

На тържеството участваха представители на политическото и професионалното управление на министерството, които споделиха празничния миг с децата и техните фамилии.

Междувременно стана ясно, че Министерство на вътрешните работи няма да си купува 575 нови коли, насочва се към мотори и джипове.

Спряна е покупката на най-малко 575 нови автомобила. Това беше една от трите обособени позиции в мегапоръчката за над 126 млн. лева без Данък добавена стойност за нови транспортни средства, оповестява „ 24 часа “.

Причината за прекъсване на първата позиция е, че класираната преди всичко компания е дала по-висока цената от тези на второ и трето място. Така „ Консорциум „ ДАС Авто 2025 “ е с предложил обща цена за 1 автомобил 89 750 лева без Данък добавена стойност и обща стойност за всички коли – 51 606 250 лева Хардуерът и софтуерът тук е 3 726 000 лева Така общата им цената става 55 332 250 лева

„ Закупуване на не по- малко от 575 броя нови, неупотребявани леки коли 4х2 за потребностите на Столична дирекция на вътрешните работи и ОДМВР да се приключи на съображение член 110 алинея 1, т. 5 от Закон за обществените поръчки, написа в претекстовете си качени на 24 ноември зам.-министърът Любомир Йосифов.

285 нови мотоциклети ще достави „ АУТО БАВАРИЯ “. Джиповете ще са 405 и ще ги достави „ Бохемия Екипауто “ – вносител на „ Шкода “.

Министерство на вътрешните работи разполага с общо 5383 автомобила.

 

 

 

Източник: Министерство на вътрешните работи, „ 24 часа “.

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР