В Арена Шумен“ Рилски спортист нямаше проблеми срещу домакина Шумен

...

Рилски спортист отстрани Шумен и ще играе на 1/2-финал в НБЛ

В „ Арена Шумен “ Рилски състезател нямаше проблеми против домакина Шумен и го победи с 96:67 точки (25:8, 27:27, 28:13, 16:19), като след втория си триумф в четвъртфиналната серия се класира за полуфиналите в НБЛ.

Рилски състезател ще играе в спор за постигане до финала против спечелилия от двойката Спартак Плевен – Черно море Тича, където плевенчани водят с 1-0 победи преди днешния мач във Варна.

Гостите започнаха доста мощно и направляваха дуела от началото до края. Те бяха по-ефективни при стрелбата и направиха по-малко неточности. На почивката самоковци водеха с 52:35, а след трета част резултатът бе 80:48. Най-голямата разлика доближи 34 точки при започване на последния интервал.

Христо Бъчков и Алън Арнет вкараха по 12 точки за Рилски състезател, а 11 точки означи Мирослав Васов.

За състава на Шумен, който с днешното проваляне завърши сезона, Дейвид Ролинс способства с 25 точки, 6 битки и 4 асистенции.

Полуфиналните плейофи в НБЛ, в които ще се играе до три победи от пет вероятни мача, ще започват на 7 май.