Уругвай излъга с 2:1 еврошампиона Португалия на световното в Русия

...

Уругвай елиминира Португалия

Уругвай излъга с 2:1 еврошампиона Португалия на международното в Русия и ще играе четвъртфинал против Франция на 6 юли в Нижни Новгород.

Португалия потегли надъхано с деен Кристиано Роналдо, само че получи гол още в 7-мата минута от Едисон Кавани с глава след центриране на Луис Суарес.

Момчетата на Фернандо Сантош опитваха офанзиви, само че не съумяха да пробият многочислената и здрава уругвайска отбрана.

Пепе изравни с глава в 55-ата след ъглов удар, само че 6 минути по-късно, изтърван самичък по лявото крило Кавани заби дубъл.

В 93-ата Стуани събори резрвата Куарежма и португалците скочиха против подминалия нарушаването арбитър, който сподели картон на Роналдо.

Опитите на Португалия да стигнат до изравнителен гол не дадоха резултати и европейските първенци отпаднаха от Мондиала.

Двата тима се срещнаха за първи път в мач от формален шампионат.

Източник: cross.bg