Унакална вечер на Герена! Левски се класира за плейофния кръг

...

След 100 минути уникална драма Левски преодоля Апоел и мечтае за групите на ЛК

Унакална вечер на " Герена "! Левски се класира за плейофния кръг в шампионата Лига на конференциите след трагична победа с резултат 2:1  израелския Апоел Беер Шева в мач-реванш от третия квалификационен кръг на шампионата Лига на конференциите. Уелтън откри резултата в 15-ата, само че българският национал  Йоан Стоянов изравни в 79-ата минута. Когато към този момент всички чакаха продълженията на сцената излезе  Роналдо , който донесе триумфа на " сините " в шестата минута от добавеното време.

По този метод българският отбор ще се изправи против немския Айнтрахт Франкфурт на крачка от групите на конкуренцията.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

Първата среща в Израел приключи без попадения и по този начин всичко ще се реши довечера в столицата.

Левски още веднъж е подкрепян от вярната си аудитория, като „ Герена “ е цялостен на краедн лимит, а атмосферата може да направи разликата в интерес на 26-кратните първенци. Победа довечера е доста значима и във финансов аспект, защото достигането до плейоф за груповата фаза подсигурява на клуба 750 хиляди евро (б.р. – толкоз се поставят за достигането до тази фаза).

Старши треньорът на Левски - Николай Костов, предприе две промени от първата среща, като Патрик-Габриел Галчев заменя контузения Марин Петков отдясно на защитата пред вратаря Пламен Андреев, а Кристиан Димитров се завръща измежду титулярите за сметка на Келиан ван дер Каап. Хосе Кордоба и Вандерсон Цунами пък са останалите играчи в защитния вал. Асен Митков, капитанът Андриан Краев и Дарлан оформят тройката в халфовата линия, до момента в който бразилците, Роналдо, Рикардиньо и Уелтън водят офанзивата на отбора. Любопитното е, че за първи път в своята история Левски излиза с петима бразилци на „ Герена “ от първата минута. Освен Петков и Жереми Петрис не е неразположение за мача.

За Апоел Беер Шева от първата минута започва българският национал Йоан Стоянов по левия фланг на израелците.

Левски започва мощно и още в 35-ата секунда Уелтън беше изведен по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира мощно към далечния ъгъл, само че около вратата на Офир Марсиано.

Първият прецизен удар дойде в осмата минута, когато шут на Дарлан от отдалеченост беше блокиран, след което последва изстрел и на Асен Митков отвън наказателното поле с левия крайник, който обаче бе уловен без проблеми от стража на гостите. Малко по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира добре към далечната греда, където обаче Уелтън и Рикардиньо останаха под топката.

Апоел сътвори първата си рискова обстановка в 11-ата минута, когато Йоан Стоянов прокара топката сред краката на капитана на " сините " Андриан Краев и по-късно шутира от отдалеченост, получи се подъл рикошет в Кристиан Димитров, само че вратарят Пламен Андреев внимаваше и мазета в ъглов удар.

Добрата игра на Левски даде резултат в 15-ата минута, когато резултатът беше открит. Галчев получи на десния фланг, финтира Александру Паун и центрира прелестно с левия крак към далечната греда, където Уелтън се включи и бе пропуснат, след което с глава прониза Марсиано за 1:0 и " взриви " публиката на " Герена ".

Последваха по-спокойни минути, в които дейностите на терена се развиваха главно в средата на терена и нови забавни обстановки липсваха.

Малко по-късно Апоел опита да вземе самодейността и стигна до няколко удара към вратата на столичани. В 32-ата минута Ги Бадеш завладя празно пространство отдясно в половината на домакините, след което влезе във вътрешността и шутира от сериозна отдалеченост, само че право в ръцете на Андреев.

Четири минути по-късно Рой Гордана нанесе доста мощен изстрел пред наказателното поле на " сините ", като топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Във втората минута от добавеното време Роналдо получи фронтално пред наказателното поле, финтира Гордана и стреля по тревата с левия крайник, само че в навън.

На почивката треньорът на Апоел - Елианив Барда, направи две промени в състава си. На терена влязоха Сагив Йехезкел и Амир Гана, които замениха Абу Абаид и Александру Паун.

Пет минути след старта на втората част влезлият на полувремето Сагив Йехезкел получи на десния фланг и влезе във вътрешността, след което шутира пред наказателното поле, само че високо над вратата на Андреев. В 54-ата минута и другата запаса - Амир Гана, имаше късмет да обстрелва вратата на българския отбор, откакто получи по лявото крило, влезе във вътрешността и шутира, само че високо над вратата.

Израелците имаха отличен късмет да изравнят резултата в 57-ата минута. Тогава Бадаш получи топката пред дъгата на наказателното поле и комбинира със Стоянов вътре в него. Българинът съумя да се вклини сред бранителите на Левски и по-късно опита да нанесе изстрел, само че Андреев съумя да го блокира и кълбото излезе в корнер.

След час игра и Николай Костов посегна към промените, като пусна в игра Келиан ван дер Каап на мястото на Асен Митков.

В идващите минути Апоел опита да натисне, само че по този начин и не успяваше да сътвори някакви нови рискове за вратата на домакините. В 75-ата минута Андриан Краев шутира отдясно в наказателното поле, само че високо над вратата.

Гостите от Израел обаче стигнаха до изравняването в 79-ата минута посредством родния национал Йоан Стоянов. Минута преди този момент Бадаш напредна отдясно, влезе във вътрешността и стреля мощно, като топката летеше под гредата, само че Андреев мазета над нея в корнер. След неговото осъществяване топката беше изчистена с глава, само че попадна на десния крайник на Стоянов на дъгата пред пеналтерията, който шутира прелестно от воле и прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на Андреев за 1:1.

След гола в игра за " сините " се появи Илиян Стефанов, който размени Рикардиньо, а пък Уелтън бе сменен от Джавад Ел Джемили.

В последната минута от постоянното време Галчев нанесе мощен удар пред наказателното поле, нотопката профуча над напречната греда на Марсиано.

LIVE  | ЛЕВСКИ – АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА  2:1  /  2:1 общ резултат  /  ( )

1:0 Уелтън 15'

1:1 Йоан Стоянов 79'

2:1 Роналдо 90+6'