Уеска пое глътка въздух след убедителен успех над ВалядолидНамиращият се

...

Уеска пое глътка въздух след убедителен успех над Валядолид

Уеска пое глътка въздух след безапелационен триумф над Валядолид
Намиращият се на дъното в Ла Лига дилетант Уеска реализира безапелационен триумф вкъщи с 4:0 над Валядолид в среща от 22-ия кръг на шампионата. Домакините откриха посредством Енрик Гайего в 19-та минута, като по този метод се отдръпнаха на отмора с преднина в резултата. В началото на втората част новаците убиха интригата в мача с два бързи гола в границите на три минути.

Първо Хорхе Пулидо повиши на 2:0 след асистенция на Мой Гомес, а самият той се трансформира в голмайстор малко по-късно, с цел да направи задатъка на Уеска типичен. Загубата на Валядолид стана още по-голяма в 77-та минута, когато Езекиел Авила означи четвъртия гол в дуела.

Успехът не изкачи отбора в класирането и той остава на дъното в подреждането, на осем точки от Райо Валекано, който се намира над чертата за изпадане.,,Виолетовите “ пък са единствено на четири точки от рисковата зона. В идващия кръг Уеска гостува на Жирона, до момента в който Валядолид приема вкъщи Виляреал. /БГНЕС
Източник: bgnes.com