ЦСКА завърши наравно 0:0 с казахстанския шампион Астана в приятелски

...

ЦСКА направи нулево равенство с Астана в Белек

ЦСКА приключи наедно 0:0 с казахстанския първенец Астана в другарски дуел, който се игра на терена на Fanatic Tour Belek Sport Center в курорта Белек при много мощен вятър, който в допълнение затрудни и двата състава .
" Червените " резервираха първа суха мрежа по време на подготовката си в Турция.
През първото полувреме „ армейците “ започнаха по-добре и Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, само че бранител в жълт екип мазета. Секунди по-късно Тибо Вион шутира мощно по земя, само че право в ръцете на стража Заруцкий. В 12-та минута Астана отвърна с отдалечен изстрел на Басманов в левия непряк дирек на Бусато. В 23-та минута шут на Юрген Матей от далечна отдалеченост мина около вратата на " жълтите ". В 30-та минута Густаво Бусато сподели класата си и избави сигурен гол. Абат Аймбетов бе изведен самичък против бразилския пазач, след което насочи удар, който стражът избави. Секунди по-късно изстрел от над 30 метра на Исламбек Куат срещна горната греда. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

През втората част „ алените “ стартираха по-силно и в 53-та минута Тибо Вион още веднъж опита мощен шут от далелечна отдалеченост, само че стражът на Астана се намеси на равнище. Густаво Бусато изстреля топката мощно напред от личното си поле в 58-та минута, а тя трансферира стража на Астана, само че не съумя да откри очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да ознаменува положителната си игра и с попадение в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази. След малко повече от час игра старши треньорът на ЦСКА Саша Илич размени всички свои полеви футболисти като се изключи вратаря, който минута по-рано бе избавил още едно чисто голово състояние на Басманов, който излезе самичък против него. До края на дуела „ алените “ владееха самодейността, само че нямаха късмет пред гола и мачът завърши при нулево тъждество.

Следващата контрола на ЦСКА в Анталия е на 29 януари (неделя), а противник е Македония Гьорче Петров. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg