Двама души са в тежко състояние след ухапване от кърлежи

...
Двама души са в тежко състояние след ухапване от кърлежи
Коментари Харесай

Двама души са в тежко състояние след ухапване от кърлежи в Пловдив


Двама души са в тежко положение след захапване от кърлежи в Пловдив.

Двама души  са признати в тежко положение в  инфекциозната клиника в Пловдив,  откакто са били  ухапани от кърлеж.  Това са първите случаи за тази година след стоплянето на времето.

С покачването на температурите се усилва и  броят на ухапаните от кърлежи хора.  Основният риск е  заразяване с Лаймска болест.  За първите четири месеца записаните пациенти са  25 в цялата страна.  За същия интервал година по-рано те са били едвам 12. Общините у нас към този момент се борят с вредителите посредством препарати, с които се обработват тревните площи.

Донка Колева лежи в инфекциозната клиника на Университетската болница „ Свети Георги “ в Пловдив с Марсилска тресчица. Постъпила няколко дни след ухапването с висока температура, мускулни болки и обрив.

„ Вкъщи като чистих трева, не можах да виждам. Кърлежът се залепи под мишницата ми “, споделя Донка.

Освен Донка, в клиниката се намира още един мъж, постъпил с Лаймска болест. Той е гражданин на Хасково и е бил превозен с кола за спешна помощ до Пловдив.

„ Ухапаните са в приемливо към положително положение, изключително пациентката с Марсилска тресчица. Престоят е  около 7 дни.  Започнало е лекуване “, съобщи доц.Улиана Бойкинова, шеф на Клиниката по инфекциозни заболявания към УМБАЛ „ Св. Георги “.

Лаймската болест протича в няколко етапи като предизвиква увреждане на кожата, ставите, сърцето и нервната система. Характерен е кожният обрив. Лекарите предизвестяват туристите да внимават при излет в планината.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР