ЦСКА се възползва от грешната стъпка на шампиона Лудогорец срещу

...

Рутинна победа над "Септември" доближи ЦСКА на една точка от "Лудогорец"

ЦСКА се възползва от неверната стъпка на първенеца " Лудогорец " против " Верея " и се приближи на една точка от върха в Първа лига. С голове на Фернандо Каранга и Кирил Десподов алените реализираха рутинна победа с 2:0 против новака " Септември " пред празните трибуни на стадион " Българска войска ".

Тимът на Стамен Белчев събра 41 точки след 12-ия си триумф от 18 мача и се откъснаха с шест точки пред третия " Левски ". " Берое " с 31 точки, " Верея " с 29 точки и " Ботев " с 28 точки допълват първата шестица.

" Септември " е десети с 20 точки след десетата си загуба за сезона, а " Етър " (15 т.), " Дунав " (14 т.) и " Витоша " (4 т.) заемат последните три места.

ЦСКА имаше опция да открие резултата още в осмата минута. Защитата на " Септември " сбърка при изнасянето на топката, тя беше изнесена бързо на левия фланг за Антон Недялков. Левият краен защитник достави съвършено центриране към далечната греда за Кирил Десподов, който не съумя да уцели вратата на пет метра от голлинията.

Каранга вкара 14-ия си гол в 17-ия си мач от началото на сезона
© LAP.bg

В 18-ата минута и " Септември " пропусна от добра обстановка. След центриране от корнер Крис Гади смъкна с глава към далечната греда за Иван Тинев. Той обаче не съумя да уцели добре топката и я изпрати надалеч в навън от ъгъла на вратарското поле.

Седем минути по-късно гостите още веднъж позволиха груба неточност в опита си да изнесат топката. Кристиян Малинов я лиши от Борис Галчев и нахлу в наказателното поле.

Патрик Весели му подложи крайник, а Малинов стигна пръв до топката и се възползва от обстановката с театрално мятане. Петър Костадинов уточни бялата точка, а Каранга решително осъществя дузпата.

До края на полувремето имаше единствено още една рискова обстановка, при която Тиаго беше изведен зад отбраната. Вратарят Янко Георгиев обаче излезе прозорливо, съумя да стигне пръв до топката и я почисти с шпагат.

Каранга и Десподов вкараха головете за триумфа на ЦСКА
© LAP.bg

Четири минути след началото на втората част и Десподов беше изведен самичък против Георгиев. Крилото на ЦСКА преодоля вратаря, само че насочи неакуратен удар.

В 55-ата минута алените стигнаха до втори гол. Те хванаха " Септември " на контраофанзива, Каранга се пребори, с цел да задържи топката и комбинира с Тиаго. Португалецът изведе Десподов вдясно от вратата и юношата на " Литекс " означи със страховит шут в близкия горен ъгъл.

До края на мача ЦСКА имаше няколко положителни обстановки да стигне до трети гол. Най-близо беше Каранга, който в 72-ата минута беше доста покрай 15-ия си гол от началото на сезона, само че ударът му срещна гредата.
Източник: dnevnik.bg