ЦСКА и Локомотив София не се победиха в двубой от

...

Храбър Локо спря серията на ЦСКА на Армията

ЦСКА и Локомотив София не се победиха в дуел от 17-ия кръг на efbet Лига, който приключи 0:0.

По този метод „ армейците “ за пръв път от началото на сезона не съумяха да завоюват свое домакинсктво от българския шампионат, до момента в който Локомотив София към момента няма загуба през тази акция против грандовете ЦСКА, Левски и Лудогорец.

С това тъждество на стадион „ Българска войска “ ЦСКА остава на първото място във краткотрайното класиране с 41 точки, а Локо София е на 8-а позиция с 26 точки в актива си.

Двубоят започва по-добре за " алените ", като още в 51-ата секунда Жираир Шагоян стреля рисково след пробив от лявото крило към центъра, само че Александър Любенов избави.

В 6-ата минута Антонио Вутов стреля рисково от директен свободен удар, само че топката профуча над вратата. Офанзивният халф на гостите имаше нов късмет в 13-ата минута, само че шутът му вляво от вратата бе неакуратен.

Гостите подължиха да са по-активни и в 15-ата минута Юлиан Ненов открадна топката от Галин Минков и нахлу в наказателното поле, където копна топката към Симеон Славчев, само че Християн Петров почисти с глава.

" Армейците " дадоха отговор с шут на Маурисио Гарсез, който получи топката от Амос Юга, нахлу отдясно, смени посоката и стреля, само че бранител на Локо София блокира пътя на топката към вратата.

В 21-ата минута Християн Петров стреля отдалеко, само че след рикошет в крайници на Славчев, Любенов улови топката. Секунди по-късно играта бе спряна, откакто, тъй като Юлиан Ненов получи удар трябваше да му бъде оказана здравна помощ.

В средата на първата част Тибо Вион центрира от ъглов удар, само че ударът с глава на Гарсез бенеточен. Локо София отговори с рискова офанзива по дясното крило. Симеон Славчев нахлу в наказателното поле, само че вместо да комбинира със собствен съотборник, той се полакоми и стреля от дребен удар, като не затрудни Густаво Бусато.

В идващите минути играта остана равностойна, а в 36-ата минута Юлиан Ненов излезе самичък против вратаря, като Бусато мазета топката от краката на офанзивния футболист на гостите, а и бе отсъдена засада.

Пет минути преди края на първата част Станислав Шопов стреля мощно от 20 метра, само че вратарят на гостите избави безпроблемно.

Две минути по-късно Махмутович комбинира с Вион, който изведе Гарсез в наказателното поле, само че шутът на бразилеца вляво от вратата бе избавен от Любенов, а по-късно топката рикошира в левия непряк дирек и напусна очертанията на терена.

Натискът на ЦСКА продължи, като удар на Шагоян бе неакуратен, като това бе и последното по-опасно състояние за първата част.

Втората част стартира с удар на Юлиан Ненов, а в 47-ата минута Симеон Славчев се строполи в наказателното поле след контакт с Амос Юга, само че съдията реши, че нарушаването е било извършето от футболиста на гостите.

Десет минути след началото на второто полувреме се наложи медицинският щаб на ЦСКА да окаже помощ на Тибо Вион, който се сблъска крепко със Славчев.

В 57-ата минута Шагоян центрира ниско отляво, само че Любенов изпревари Браян Морено, който можеше да засече топката. След това Локо София имаше късмет да вкара, само че удар на Славчев от близко бе неакуратен.

Две минути след изминаването на час игра Браян Морено се освободи от опеката на двама противници и стреля от 20 метра, само че топката профуча над вратата.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Селсо Рапосо с центриране от дълбочина откри Илия Димитров в наказателното поле. Деветката на гостите си спре съвършено топката, освобождавайки се от Християн Петров, само че ударът му с десния крайник бе неакуратен и топката мина над вратата.

При ответната обстановка Вион постави топката на главата на Махмутович, само че футболистът от Люксембург нацели напречната греда, а по-късно Галин Минков стреля над вратата.

" Червените " пропуснаха нов добър късмет в 76-ата минута, когато Турицов пусна топката на Махмутович, който центрира отдясно, само че удар на Гарсез бе неакуратен.

Десет минути преди края на постоянното време бранител на гостите почисти топката пред погледа на Бисмарк Чарлс, а по-късно Линдсет стреля високо над вратата.

Две минути по-късно Димитър Митков стреля от 15-16 метра, само че Юга блокира шута му, а и бе отсъдена засада. След това удар на Тибо Вион бе избавен безпроблемно от вратаря на гостите.

Атаките на ЦСКА продължиха, само че в 87-ата минута удар с глава на Линдсет след центриране на Марселино Кареасо ина над вратата. Две минути по-късно Гарсез резервира топката добре в наказателното поле на Локо София и пусна топката към Чарлс, чийто удар обаче бе избавен от Любенов.

В добавеното време на мача гостите се бранеха добре, а ЦСКА опитваше да заплаши вратата на Локо София със статични положения.

ЦСКА – Локо Сф 0:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга (к), 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 13. Галин Минков, 27. Маурисио Гарсес, 7. Джонатан Линдсет, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено;

Треньор: Саша Илич;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) : 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов, 11. Карлос Енрике;

Треньор: Станислав Генчев.

Стартови сформира:

ЦСКА:  1. Густаво Бусато - 22. Енес Махмутович, 21. Амос Юга (к), 6. Християн Петров - 27. Маурисио Гарсез, 7. Джонатан Линдсет, 15. Тибо Вион, 13. Галин Минков (85` - 3. Жеферсон) - 8. Станислав Шопов (68` - 19. Иван Турицов) - 28. Браян Морено (63` - 17. Бисмарк Чарлс), 23. Жираир Шагоян (68` - 26. Марселино Кареасо)

Резерви:  25. Димитър Евтимов, 24. Александър Бучков, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон, 18. Симеон Александров, 26. Марселино Кареасо, 17. Бисмарк Чарлс

Старши треньор:  Саша Илич

Локо Сф:  24. Александър Любенов - 33. Алан Диас, 44. Божидар Кацаров, 89. Матеус Дуарте - 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 26. Красимир Милошев (к), 22. Ивайло Найденов - 39. Антонио Вутов (90` - 5. Давид Малембана) - 94. Юлиан Ненов (61` - 9. Илия Димитров), 11. Карлос Франса (80` - 45. Димитър Митков)

Резерви:  1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 7. Александър Александров, 5. Давид Малембана, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков