ЦСКА 1948 дебютира с поражение в европейските клубни турнири. Червените“

...

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от ФКСБ при дебюта си в Европа

ЦСКА 1948 дебютира с проваляне в европейските клубни шампионати. „ Червените “ изгубиха от румънския ФКСБ с минималното 0:1 в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение на „ Васил Левски “ осъществя Флоринел Коман в 28-ата минута, а в 70-ата срещата бе прекратена за малко поради токов удар на Националния стадион.

Проблемът бе решен за по-малко от 10 минути, само че по-големият за момчетата на Атанас Рибарски беше, че те пропуснаха няколко чисти обстановки и в последна сметка изгубиха първия си дуел на интернационалната сцена.

В началото на срещата вратарят им Даниел Наумов отрази удари на Адриан Шут и Александру Бълуца, а за " алените " неакуратен бе Стоян Стоичков.

Младокът напредна по лявото крило и стреля диагонално, само че топката мина около страничната греда.

В ответната офанзива румънските " армейци " откриха резултата. Капитанът им Дариус Олару получи подаване по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле, където Наумов мазета топката, само че право към точката за дузпа.

Там я чакаше непокритият Флоринел Коман, който я прати в опразнената от стража мрежа за 1:0.

ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения при започване на втората част, само че " алените " не съумяха да вкарат.

Първо вратарят Стефан Търновану отрази мощен удар на резервата Антонио Вутов, а по-късно Елитон стреля с глава над напречната греда на гостите от Румъния.

В 70-ата минута срещата бе спряна поради токов удар и продължи в 77-ата.