Трябва да спрем да правим тези глупости с йодните таблетки.

...
Трябва да спрем да правим тези глупости с йодните таблетки.
Коментари Харесай

Доц. Кунчев: Трябва да спрем с тази глупост! Ще си направим беля!

" Трябва да спрем да вършим тези нелепости с йодните таблетки. Това е следващата нелепост, която вършим. 

 

Държавата има нужните таблетки. Нека да имаме вяра малко повече на управляващите, само че това с доверието е малко… Най-много да си създадем беля с приема на йодни таблетки “, това съобщи основният държавен здравен контрольор доцент Ангел Кунчев във връзка суматохата от последните дни измежду българите – да се запасят с йодни таблетки поради боязън от радиация.

" Коронавирусът изчезна от медийното пространство, а иначе си е измежду нас. Това, което се случва през последните седмица-две ни кара да сме доста деликатни с ограниченията. 

Трудно е да се разбере въз основата на какво се дължи това нарастване. Започна леко да пораства броят на позитивните случаи. Спря наклонността на спад, което е неприятно “, призна доцент Кунчев в утринния блок на bTV.

" Ще забележим какво ще се случи идващите седмици, но тенденцията е неприятна “, сподели той и добави: " Тази конфигурация на обществото, че всичко завърши вреди на обществото и води до този растеж “.

" Вирусът е тръгнал да стана ендемичен и може би поради това не сме обезпокоени толкоз доста в този момент от тоя растеж. Може да се трансформира в сезонен грип.

2-3 дни човек може да върви с температура и лека хрема, само че положителната вест е, че този вирус няма да носи съществени последствия със себе си.

Все отново би трябвало да се знае, че има възможност той да ни изненада със напълно нови варианти “, сподели още основният държавен здравен контрольор.

Той съобщи, че четвърта доза могат да си сложат единствено хора, които имат доста съществени здравословни проблеми и терзания, само че иначе не предлага 4 бустер.

Доц. Кунчев призна, че има опция да се върнат по-строги ограничаващи ограничения, ако се повишат някои от притеснителните К-19 индикатори у нас.

Все отново той планува едно умерено лято без непотребни Коронавирус ограничавания.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР