Трябва да се обучават хора, които решават проблеми, а сега

...
Трябва да се обучават хора, които решават проблеми, а сега
Коментари Харесай

Георги Стоев: Учениците в България трябва да решават проблеми, а не да ги създават

Трябва да се образоват хора, които вземат решение проблеми, а в този момент има единствено такива, които ги основават, това съобщи Георги Стоев, притежател на премията млад преподавател на годината за област Пловдив, за утринния блок на БГНЕС на британски език.


„ Повечето възпитаници не виждат изгодите на ученето, тъй като не могат да ги употребяват в живота. Точно това би трябвало да се промени, цялата концепция към това какво е образованието. Трябва да се образоват хора, които вземат решение проблеми, а в този момент има единствено такива, които ги основават “, съобщи Стоев.

Той продължи тематиката, като даде образци с какво се отличава неговото учебно заведение и за какво сегашният метод на образование не е най-благоприятен.

„ В моето учебно заведение се опитваме да работим с всички възпитаници и с всеки техен интерес. Независимо какво е това: музика, математика, кино… Ние работим доста с неофициално образование. Пример за това е правенето на филми, доста възпитаници желаят да вземат участие в кино промишлеността. Успеха за това е, че се класирахме за няколко награди за училищен филми. “

„ За мен е значимо да се работи с децата и отвън класната стая. Тази неофициална връзка оказва помощ на децата се усъвършенстват “, добави той.

„ Когато съм в класната стая не желая да си преподавам единствено предмета. Трябва да има световна подготвеност, това значи да се употребяват знанията от учебно заведение за справяне с проблеми в живота, на практика уроци. Когато се приказва за промяна в образованието тъкмо това се има поради. Учениците ни се нуждаят от това да могат да вземат решение действителни проблеми с наученото в учебно заведение. В България се учи единствено теоретично, нищо практично “, акцентира Стоев.


Той показа и за самодейностите поети с Европейски Съюз.

„ Ние работим с програмата на Европейски Съюз EPAS, тази година възпитаници имаха опцията да отидат в Брюксел. Цялата концепция на програмата е да се срещнат децата повече с концепциите и институциите на Европейски Съюз. Организирахме събитие с над 300 възпитаници дружно с членове на Екологичен потенциал. Това даде опция децата да се допрян с Европейски Съюз. “

Стоев описа и за любопитните си пътувания до Финландия и строенето на бежански лагер в Африка.

„ Във Финландия посетихме доста учебни заведения. България може да вземе образец от тяхната системата. Примерно, по време на изобразително изкуство се търсят действителни проблеми, като човешките права, по този начин се приближава изучаваното с действителността. Дори с изкуството децата могат да се допрян до проблеми в света. Това би трябвало да се прави повече, всеки урок би трябвало да доближа децата до света. “

„ За бежанският лагер в Африка трябваше учениците ми тъкмо да употребяват знанията си от учебно заведение към действителен проблем. Трябваше да създадат проучване, да сортират данни и да изберат къде би трябвало да е този лагер. Всичко това приключи с триумф “, приключи Стоев. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР