Това твърди бившият високопоставен служител на КГБ Сергей Жирнов в

...
Това твърди бившият високопоставен служител на КГБ Сергей Жирнов в
Коментари Харесай

Бивш служител на КГБ: Откакто Путин е в Кремъл, шпионите са 2 пъти повече, отколкото в СССР /видео/

Това твърди някогашният почитан чиновник на Комитет за Държавна сигурност (на СССР) Сергей Жирнов в изявление за белгийската телевизия Ер Те Ел, представен от Българска телеграфна агенция.

По мотив решението на белгийските управляващи тази седмица да изгонят 21 съветски упълномощени дипломати поради закани за националната сигурност той разяснява, че шпионите не е належащо да бъдат на публична работа. По неговите думи в Белгия непрекъснато работят сред 50 и 100 съветски шпиони на щат в посолството и в останалите съветски дипломатически задачи и консулски представителства в страната.

Обичайните прикрития на съветските шпиони може да бъдат най-разнообразни - от търговци до публицисти - когато става дума за щатни сътрудници. Всеки руснак може да работи за разузнаването, също така съществуват и така наречен " нелегали ", които са свързани с отдел " С " на Комитет за Държавна сигурност (на СССР) по времето на Студената война и са надълбоко внедрени в приемащата страна, снабдени с документи и подготвени да се показват за жители на която и да било страна по света, споделя Жирнов.

Рядко шпионите получават информация да вземем за пример от НАТО или институциите на Европейски Съюз сами, по-вероятно е те да вербуват чиновници в тези организации, които да извличат поисканите сведения и да ги обезпечават против възнаграждение или поради насила. Това обезпечава опция при залавяне на причинителя да не може да се откри и потвърди връзката с съветското разузнаване, разяснява той.

По неговите думи за разузнаване постоянно се употребяват продавани в интернет устройства, с цел да няма диря към поръчителя на шпионската активност. По неговите наблюдения класическият шпионаж към момента има роля, въпреки в последните години да нараства работата онлайн, при която разузнавачите работят от личната си страна, в цялостна сигурност и доста по-евтино. Според него Брюксел е на второ място по разследващ интерес за Москва, след Вашингтон.

Белгийските медии разгласяват също оценки на проф. Том Сауер от университета в Антверпен, откривател на оръжията за всеобщо поразяване, съгласно който Русия може би разполага с към 1500 стратегически нуклеарни ракети (за далечно поразяване и огромни разрушения) и 2000 тактически - с по-малък обхват и лимитирана ударна мощ.

Цитиран е също Роже Узен, някогашен почитан военнослужещ в Белгийските въоръжени сили, съгласно който Путин надали ще прибегне до този боеприпас в Украйна, а употребява опасността, с цел да може да бъде стъпка напред в основаването на напрежение и по този начин да избегне преден конфликт със Запада.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР