Това, което ще се случи от 2027 г. дава повече

...
Това, което ще се случи от 2027 г. дава повече
Коментари Харесай

Голяма промяна при шофиране през деня, касае всички водачи!

Това, което ще се случи от 2027 година дава повече видимост, само че и повече разноски

Европейският съюз ускорява разпоредбите за сигурност на пътя. Очаква се от 2027 година водачите да бъдат задължени да карат с включени предни и задни светлини денем. 

Много от по-старите коли като тези в България (средна възраст - над 17 години), нямат фабрично интегрирани дневни задни светлини. В тези случаи водачите ще би трябвало да употребяват къси светлини, с цел да светят и задните габарити.

Автомобилният специалист Румен Дунев уточни в ефира на " Здравей, България ", че смяната ще важи за новите коли, създадени след 2027–2028 година, а не за към този момент записаните. Производителите ще са задължени фабрично да оборудват колите с дневни светлини както начело, по този начин и откъм гърба.

Според специалиста, в случай че водач не помни да включи къси светлини, санкцията остава 20 лв., както е по настоящия Закон за придвижване по пътищата, отбелязва Нова.

Повече видимост, само че и повече разноски

Използването на светлини денем потвърдено понижава пътните произшествия с към 11%, само че води и до спомагателен разход на гориво и по-бързо изгаряне на крушките. Тяхната цена варира сред 2 и 27 лв., а при модерните коли промяната може да изисква посещаване в сервиз.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР