Тотнъм пое контрола над надпреварата за челната четворка, след като

...

Тотнъм се придвижва в челната четворка с победа над затруднения Форест

Тотнъм пое контрола над конкуренцията за челната четворка, откакто през второто полувреме голове на Мики ван де Вен и Педро Поро победиха застрашения от изпадане Нотингам Форест с 3-1.

След като Астън Вила загуби точки вкъщи от Брентфорд в събота, Спърс знаеха, че победа ще ги изпрати четвърти по голова разлика и с мач по-малко, само че попадението на Крис Ууд през първото полувреме подсигурява тъждество на почивката.

Автоголът на Данило изведе Тотнъм напред, макар че може би имаха шанса да имат към момента 11 играчи на терена през второто полувреме, откакто Джеймс Мадисън хвана Райън Йейтс отвън топката в края на първото полувреме. 45.

Мадисън избегна наказване и оказа помощ на домакините да завоюват решаваща победа, защото те удариха два пъти за пет минути от второто полувреме посредством положителни завършвания на Ван де Вен и Поро, с цел да изстрелят тима на Анж Постекоглу над противниците им от Шампионската лига.