Тотална хегемония наложиха във Варна петобойците на СК „Шампион“(Пазарджик), където

...

Петобойците на „Шампион“ – отличници във Варна

Тотална надмощие постановиха във Варна петобойците на Семеен кодекс „ Шампион “(Пазарджик), където се организира Държавното състезание по съвременен петобой за младежи и девойки под 17 и под 19 год.

В морската ни столица Семеен кодекс „ Шампион “ и Спортното учебно заведение на Пазарджик се показаха с 22-ма състезатели и завоюваха 3 златни и 1 сребърна отборни купи, както и шампионска купа на Емил Грозданов и бронз за Виктория Пенева в самостоятелното класиране.

С тези си резултати Семеен кодекс “Шампион “ затвърди позициите си на водещ клуб по съвременен петобой в България. На надпреварата конкуренцията бе от общо 18 клуба от цялата страна.

Във възрастова група под 17 год. при девойките и при юношите Семеен кодекс „ Шампион “ пребори конкуренцията и завоюва златните медали и купи. Държавни първенци са Виктория Пенева, Мария Лазарова и Теодора Маринова. Вторият тим на клуба в състав: Ивон Ханджийска, Лъчезара – Вероника Генова и Наталия Шопова се класираха на четвърто място. Всички девойки са ученички в Спортно учебно заведение Пазарджик. В самостоятелното класиране Виктория Пенева завоюва бронзов орден на 1 точка от среброто. При младежите Емил Грозданов е още веднъж държавен първенец в самостоятелното с внушителна преднина от над 50 сек. пред втория и дружно със съотборниците си Васил Топалов и Радослав Христов сграбчиха златните медали и купата. Васил Топалов е 4-ти, а Радослав Христов е 5-ти в самостоятелната конкуренция.

И тримата също са възпитаници на Спортното учебно заведение. Силно показване записаха и по – дребните състезатели на клуба - Стилян Христов, Томас Григоров, Георги Илиев, АнтонВелчев, Станислав Димитров, Стоян Ангелов, Димитър Божурин, Димитър Сотиров, множеството цялостни дебютанти.

Вторият тим на " Шампион " зае 4-то място, а третият е 7-ми от общо 10 класирани тима.

Девойките на " Шампион " под 19 годи. - Михаела Зонова, Виктория Пенева и Мария Лазарова завоюваха златните медали и купата като не оставиха никакво подозрение, че са най-хубавия тим в България.

Победата им беше още по- сладка, тъй като съумяха да се наложат над директния си съперник - мощният тим на НСА(София), в чийто състав е международната и европейска шампионка Светла Згурова.

В самостоятелното класиране Михаела Зонова е 4-та, Виктория Пенева е 5-та, а дебютанката Мария Лазарова е 6-та от 23 участнички.

При младежите под 19 год., в състав: Емил Грозданов(4-ти) след проблеми със стрелбата, Радослав Христов(6-ти) и Ангел Франгов(7-ми) съумяха да завоюват сребърните медали и сребърната купа, след тима на Черно море (Варна) и пред тима на Одесос (Варна) от общо 7- класирани тима.
Източник: marica.bg