Тейдж Томпсън изравни рекорд в Националната хокейна лига на САЩ

...

Тейдж Томпсън изравни рекорд в НХЛ с четири гола в една четвъртина при победа на Бъфало срещу Кълъмбъс

Тейдж Томпсън изравни връх в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), откакто се разписа четири пъти в първата третина и приключи с пет гола при успеха на Бъфало Сейбърс с 9:4 против Кълъмбъс Блу Джакетс.

През 2017 Патрик Марло, тогава част от Сан Хосе, също вкара четири гола в границите на една четвъртина. Той бе първият хокеист с сходно достижение от Марио Лемьо през 1997 и едвам 12-ият в историята.

Бъфало означи шест попадения в първите 16:40 минути на мача. Алкекс Тък вкара едно от тях и добави три асистенции, а Дилан Козънс наниза гол при числено преимущество. Расмус Далин също означи едно попадение, а Джеф Скинър приключи с четири асистенции.

Патрик Лейн и Густав Нюквист вкараха по два пъти за Кълъмбъс, който загуби за шести следващ път вкъщи.

Руският вратар с български корени Александър Георгиев направи 33 спасявания, само че Колорадо Аваланч отстъпи с 0:4 против Бостън Брюинс и позволи трета поредна загуба в НХЛ. Тейлър Хол означи два пъти за Мечките, а по една шайба прибавиха Давид Пастърнак и Трент Фредерик.

Мика Зибанеджад вкара два гола и направи асистенция при победа на Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 против Вегас Голдън Найтс. Артьоми Панарин пък доближи границата от 600 точки в кариерата си с асистенция за шведа за 2:1.

Конър Макдейвид приключи с два гола и две асистенции при изразителна победа на Едмънтън Ойлърс с 8:2 против Аризона Койотис. Райън Нюджънт-Хопкинс също се разписа два пъти, а останалите попадения бяха дело на Дерек Райън, Леон Драйзайтел, Брет Кулак и Клим Костин.

Джак Макбейн и Шейн Гостисбер бяха точни за Койотис, които приключиха серия от 14 гостувания с шеста поредна загуба.

Алекс Овечкин вкара два пъти на празна мрежа, а Дилън Стром приключи с гол и асистенция при победа на Вашингтон Кепитълс с 4:1 против Филаделфия Флайърс. Ти Джей Оши също бе прецизен за Капс, които са с баланс 3-3 в серия от шест гостувания.

Кевин Хейс вкара за Флайърс, които изгубиха за 13-и път в последните си 15 мача.