Почти 100% от плажовете у нас са абсолютно недостъпни за

...
</TD
>Почти 100% от плажовете у нас са абсолютно недостъпни за
Коментари Харесай

Почти 100% от плажовете у нас са абсолютно недостъпни за хората с увреждания

Почти 100% от плажовете у нас са безусловно недостъпни за хората с увреждания, които се придвижват със усложнение. На много от плажовете са сложени дървени скари, които минават през пясъчната линия, стигат до брега и там достъпът завършва. Това е проблем без решение от десетилетия.    

" Историята стартира с Калоян, с който се срещнах напълно инцидентно. Той се беше трансформирал в пандизчия на личния си дом, поради денивелацията на къщата и улицата, на която живее ", сподели Румен Бахов. Една от най-големите фантазии на Калоян Александров била да стигне до плажа и да се допре до морето.

По думите на Бахов съвсем 100% от плажовете в България са недостъпни. " Аз персонално станах очевидец на гледката по какъв начин четирима здрави мъже хванаха Калоян, подвигнаха неговата количка, с цел да го пренесат през пясъка и да го занесат до водата ", описа той пред NOVA.

За множеството хора с увреждания морето е единствено мираж. " Има един плаж, на който хората с двигателни проблеми, могат да стигнат до водата ", сподели още Бахов.
Източник: burgas24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР