Световният вицешампион Франция победи Нидерландия с 4:0 в дербито на

...

Франция разкъса лалетата на Куман в първия си мач след загубения финал на Мондиал 2022

Световният вицешампион Франция победи Нидерландия с 4:0 в дербито на деня в квалификациите за Евро 2024.

" Лалетата " влязоха извънредно в мача и още във втората минута позволиха попадение, откакто новият капитан на " петлите " - Килиан Мбапе, подаде към Гризман и резултатът стана 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът към този момент беше 2:0, откакто Дайо Упамекано засече центриране в наказателното поле. В 21-вата минута се разписа и Килиан Мбапе, а резултатът стана 3:0. Това беше първият му гол като капитан на Франция.

Но това не беше всичко от френския вълшебник за довечера. Мбапе вкрава втория си гол в 88-ата минута след независим пробив и оформи крайното 4:0.

Дълбоко в добавеното време Упамекано игра с ръка в наказателното си поле и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Депай, само че изстрелът му беше избавен от Менян.