Моята яхния с кюфтенца
Необходими Продукти
● кайма - 500 г● ориз - 2 с.л.
● картофи - 500 г
● зелен боб - 1 буркан (500 г)
● моркови - 1 бр.
● лук - 1 глава
● чубрица
● черен пипер
● червен пипер
● дафинов лист
● доматено пюре - 2 с.л.
● олио
● сол
Начин на подготвяне
Омесете каймата с ориза, щипка сол, малко чубрица и щипка черен пипер. Оформете дребни кюфтета и ги оваляйте в брашно. Сложете на котлона тенджера с вода и щом заври пуснете деликатно кюфтетата.
Варете до подготвеност. В друга тенджера в малко лой запържете нарязан лук и прибавете нарязаните картофи и морков. Запържете до момента в който картофа леко промени цвета си.
Сложете 1 с.л. брашно, разбъркайте и прибавете аления пипер, като не спирате да разбърквате. Прибавете изцедения зелен боб.
Взимайте с черпак от бульона, в който са се варили кюфтетата, и сипвайте в тенджерата при картофите, като не спирате да разбърквате до момента в който покрие продуктите. Щом ястието още веднъж заври прибавете доматеното пюре и сварените кюфтета.
Посолете на усет и овкусете с чубрица и един дафинов лист.
Варете яхнията на слаб огън до подготвеност на зеленчуците.
Моята яхния с кюфтенца е доста вкусна.




