Стойка Петрова стана шестата българка, която си осигури най-малкото бронзов

...

И Стойка Петрова е на полуфинал на Евро 2018

Стойка Петрова стана шестата българка, която си обезпечи най-малкото бронзов орден от европейското състезание по бокс за дами, което се организира в столичната " Асикс Арена ". Най-опитната в българския тим се класира за полуфиналите в категория до 54 кг след лесна победа над англичанката Ебони Алис Лили Джонс. Петрова превъзхождаше изрично своята съперничка и откакто наложи темпото поведе безапелационно след първите два рунда, а най-после единствено трябваше да задържи на отдалеченост британката, с цел да завоюва с цялостното единогласие на съдиите - 5:0 (29:28, 30:27, 30:25, 30:27, 30:27). В спор за място на финала нейна съпурничка ще бъде рускинята Виктория Кулешова, която завоюва по точки против Ивана Крупения от Украйна. Рускинята е остаряла познайничка на българките боксьорки, откакто на шампионата " Странджа " тази година загуби точно от Стойка Петрова на четвъртфиналите, а на предходното европейско състезание в София през 2016 година падна от Станимира Петрова на полуфинала в категория до 54 кг, оставайки с бронзовото отличие. В неделя е почивен ден на шампионата, полуфиналите са в понеделник, а финалите - във вторник.