Стартъп-визи за високотехнологични и иновативни проекти ще издават от Министерството

...
Стартъп-визи за високотехнологични и иновативни проекти ще издават от Министерството
Коментари Харесай

Министерството на иновациите и растежа ще издава Стартъп-визи

Стартъп-визи за високотехнологични и новаторски планове ще издават от Министерството на нововъведенията и растежа , оповестиха от ведомството. От там твърдят, че сходна процедура към този момент е открита в Нидерландия, Франция, Естония, Финландия и други страни.

Законът за чужденците в Република България планува Министерството на нововъведенията и растежа да дава отговор за издаването, удължаването и отнемането на уверение за високотехнологичен и/или новаторски план, наименуван Стартъп-виза. Предстои от ведомството да разработят специфична разпоредба.

Приемането й е измежду изискванията и промените, които страната ни би трябвало да извърши по Плана за възобновяване и резистентност. 
 Най-много
Най-много " златни паспорти " издадени 2016-2019 година

И към Янаки Стоилов е имало въпроси от страна на Движение за права и свободи по тематиката

Документът, наименуван Наредба за изискванията и реда за издаване, удължение и лишаване на уверение за високотехнологичен и/или новаторски план - (Стартъп-виза), бе признат на днешното съвещание на Министерския съвет.

Според наредбата, Стартъп-визата ще разрешава на непознати жители да започват новаторски бизнеси, употребяващи високи технологии и разрастващи научно-изследователска и развойна активност . Важно е да се подчертае, че удостоверението не е вид виза за престояване в България, а единствено един от документите, които се изискват за издаване на позволение за престояване в страната на чужденци, които желаят да развиват новаторски или високотехнологичен бизнес в България.

Експертен съвет ще взема решение и ще предлага на министъра кой да получи този документ. Членове могат да са специалисти от министерства, академичната общественост, организациите на бизнеса и неправителствени организации, имащи директно отношение към стартъп-компаниите и фондовете за дялово и рисково вложение, като не се планува те да получават заплащане за присъединяване си в Съвета.

Стартъп-визата ще е годна в началото за период от една година , а след осъществяването на нужните условия (заявителят да има не по-малко от 50 на 100 от капитала на българско комерсиално сдружение, чийто предмет на активност е декларираният при издаване на удостоверението) и бизнес-плана на заявителя, може да се удължи с още две години.

Времето за издаване на Стартъп-визата е 30 дни с алтернатива, при потребност от набиране на други документи, да се удължи до два месеца и половина. Ще може да се кандидатства на български или на британски езици, по електронен път, без събиране на такси.
Източник: news.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР