Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне призна, че отборът

...

Диего Симеоне: Трябва да сме готови за всичко

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне призна, че тимът му е имал тежки мигове в края на мача против Борусия Дортмунд от четвъртфиналите на Шампионската лига. Испанският гранд се наложи с 2:1 на своя “Сивитас Метрополитано ”, само че през второто полувреме съществено отстъпи самодейността и единствено гредите попречиха на гостите да изравнят.

“След като в състава на гостите влязоха бързи крила, за нас стана по-трудно. Не вкарахме трети гол, когато пред Лино се откри късмет, а по-късно Борусия понижи. Вторият мач ще е още по-тежък. Трябва да сме подготвени за всичко ”, добави аржентинецът.

Атлетико завоюва всички си 5 семейства в Шампионската лига през сегашния сезон. Още по-впечатляващо е, че под управлението на Симеоне мадридчани в никакъв случай не са губили на собствен терен в елиминациите на шампионата. От 17 мача салдото на “дюшекчиите ” е 11 победи и 6 равенства при голова разлика 20:5. В 12 от тези дуели Атлетико не позволи гол.