Станимира Петрова стартира ударно участието си на Международния турнир по

...

Станимира Петрова с ударно начало на турнира Балкан

Станимира Петрова започва стремително присъединяване си на Международния шампионат по бокс за дами и девойки Балкан в Ботевград. Световната и двукратна европейска шампионка се класира на полуфиналите в категория до 57 кг, откакто победи изрично с 5:0 Рамиа Али от Сомалия. Златната медалистка от Европейските игри в Минск си обезпечи най-малко бронз, а в спор за място на финала в понеделник ще се изправи против Сандра Кърк от Полша. Мелек Закифова пък стигна до багра за купата в категория до 48 кг при девойките, откакто победи с 4:1 финландката Пихла Киаво. За златото във вторник европейската шампионка за девойки от София 2017 ще играе с Диана Пасат от Румъния, която победи българката Жулияна Петрова с 5:0. Другите български три представителки в днешния ден изгубиха. При девойките Николета Чикерова (64) бе отказана в първия рунд от Ребека Люнгоф (Швеция). При дамите младата вяра в категория до 51 кг Мартина Маринова бе спряна от Елена Савалева от Русия, а 69-килограмовата Добромира Георгиева падна от Вивен Будай (Унгария). Утре програмата в зала " Георги Христов " ще предложи 10 дуела, като в 6 от тях ще има българско присъединяване. Сесията, която стартира в 14.00 часа, ще бъде открита Дара Ганчева. Боксьорката в категория до 51 кг при девойките ще се срещне с Виктория Рогалинска от Полша. Веднага по-късно в същата теглова група излиза Дилек Серветова, която има за съперничка Каролина Ампулска (Полша). По-късно Ана-Мария Дялова (60) играе с Ванеса Орчик (Полша), Далия Райчева (64) се изправя против финландката Евелина Тиами. Последните два мача от деня ще дефинират финалистките в категория до 48 кг при дамите. Първо Севда Асенова излиза против Айше Гагирир (Турция), а след нея на кръга се качва Еми-Мари Тодорова, която ще се бие с Юлия Чумгалакова от Русия. Входът е свободен.