Сръбският първенец Цървена звезда сензационно срази у дома Ливърпул с

...

Сензация в Белград: Сръбският шампион Цървена звезда нокаутира Ливърпул за 7 минути

Сръбският отличник Цървена звезда сензационно съкруши вкъщи Ливърпул с 2:0 на стадион " Райко Митич " в Белград в среща от четвъртия кръг на група " С " в Шампионската лига.

Преди две седмици мърисисайдци бяха спечелили изрично с 4:0 на „ Анфийлд “, а в този момент Милан Павков (22, 29) се трансформира в воин за сръбския отличник с двата си гола в границите на единствено седем минути, написа Блиц.

Гостите бяха без швейцарския национал Джердан Шакири, оставен от мениджъра Юрген Клоп отвън групата поради настроенията, които имат сръбските почитатели против халфа с албански генезис.

„ Звездашите “ играха изцяло равностойно против британския гранд през първата част и го шокираха за седем минути. Преди това Савич сподели неакуратен мерник пред вратата на Алисон, а в 17-ата минута Стъридж пропиля най-изгодния късмет за мърсисайдци, шутирайки над вратата. Три минути по-късно той още веднъж пропусна, пращайки този път топката настрана от вратата.

В 22-рата минута Алисон избави удар на Набухан, а при последвалия корнер бранителите изпуснаха Павков, който от близко се разписа с глава за 1:0. Седем минути по-късно още веднъж той преодоля Алисон с мощен удар от далечна отдалеченост. До края на полувремето Лалана пропусна добра опция за гостите.

На почивката Юрген Клоп включи Джо Гомес на мястото на Трент Александър-Арнолд, а Роберто Фирмино размени Даниел Стъридж. Мърсисайдци обсадиха наказателното поле на домакините и в 50-ата минута удар от близка отдалеченост на Мане бе блокиран от Савич. Пет минути по-късно Робъртсън центрира отляво, топката рикошира в крайници на защитник и се удари в напречната греда, след което излез в навън.

Натискът на гостите продължи и в 71-ата минута някогашният вратар на Лудогорец Борян избави удар на Салах от границата на наказателното поле. Секунди по-късно египетският нападател още веднъж бе доста близо до гола, само че след изстрела му топката срещна дясната греда.

Защитата на домакините не се пропука и до края на мача, а Милан Борян направи ужасно избавяне против Салах и в добавеното време, с цел да победи Цървена звезда за първи път в груповата фаза този сезон.

Така сръбският първенец има към този момент 4 точки, само че остава финален в групата поради най-лошата си голова разлика. Ливърпул остава водач с 6 точки преди другата среща сред Наполи и ПСЖ.

Източник: petel.bg