Спортът има силата да подобри социалното включване. Той не дискриминира

...
Спортът има силата да подобри социалното включване. Той не дискриминира
Коментари Харесай

В спорта всички сме равни!

Спортът има силата да усъвършенства общественото включване. Той не дискриминира по какъвто и да е симптом. Няма разнообразни! В спорта всички сме равни!

На 26 октомври „ Асоциация за развиване на българския спорт” провежда спортни интензивности за живущите в Дом за пълнолетни лица с умствена назадничавост в село Баня, Карлово. По време на спортната сесия, която се организира в дома бяха снимани и фрагменти за видео акция, която има за цел да показа силата на спорта като интеграционен инструмент, както и опциите за равно включване на всички обществени групи. Спортните действия бяха извършени взаимно със студентите от компетентност „ Адаптирана физическа интензивност и спорт “ в Национална спортна академия „ Васил Левски “, като в тях се включиха и съидейници от локалната общественост.



„ Силата на спорта да сближава, да дава опция за еднакъв старт и присъединяване е извънредно мощна и би трябвало да я използваме оптимално за понижаване на обществените неравновесия в обществото ни. Спортните действия и в България се употребяват за интеграция и социализация, въпреки и не толкоз структурирано и регламентирано, колкото бихме желали и за мен е наслаждение да споделям с сътрудниците си в Европа прелестните начинания, които Дом за пълнолетни лица с умствена назадничавост в село Баня, Карлово осъществя целогодишно, както и богатата спортна история, която те имат. Ще се веселя такива образци да сложат основата на целенасочена политика за потребление на спортни действия в битката с проблематиките, пред които сме изправени през днешния ден и да виждаме, поддържаме и развиваме магията, която спортът носи в себе си “ показа Йоанна Дочевска, ръководител на АРБС.

„ Вярвам, че качественото обучение е наразривно обвързвано с практиката и опциите, които Национална спортна академия „ Васил Левски “ дава за практическо образование са една от най-силните страни на Академията. Студентите, които приготвяме имат доста добра основа за реализация откакто преминат през теоретичните модули, а по-късно приложат наученото на процедура с действителните групи, с които ще работят след привършване на своето обучение. Щастлива съм, че специалността „ Адаптирана физическа интензивност и спорт “ се радва на все по-голяма известност в двете й форми на образование – бакалавърска и магистърска степен и в тази сфера се доближаваме до стандартите, които се ползват в най-развитите страни “ добави гл. ас. Стефка Джобова – учител по специалността и международно приет специалист в областта на интеграцията посредством спорт.

Проект SpeeCh – Спортна психологична общественост е план, който започва на 01 януари 2017 и ще осъществя разнородни интензивности в идващите 2 години. Той съфинансиран по стратегия " Еразъм+ " на Европейската комисия.
Източник: sportal.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР