Според материал, качен на CNN, предприемачът Ричард Брансън е оповестил,

...
Според материал, качен на CNN, предприемачът Ричард Брансън е оповестил,
Коментари Харесай

Върджин Галактик ще проведе първия пилотиран космически полет до Рождество

Според материал, качен на CNN, предприемачът Ричард Брансън е обявил, че по време на идващия тестов ракетен полет на галактическия транспортен съд “Юнити ”, корабът ще доближи до космоса. Компания Върджин Галактик показва убеденост, че полетът ще бъде сбъднат до Рождество Христово. 

Така въпросът “коя частна американска компания ще изпрати за пръв път човек до някаква граница, откъдето стартира галактическото пространство ” наподобява че ще получи своя отговор. Това се обрисува да е Върджин Галактик. Дори и Брансън да не съблюдава проекта си да изстреля “Юнити ” до Рождество, въпреки всичко се обрисува, че е на първо време спрямо всички останали съперници, които регистрираха доста съществени забавяния през 2018-та. Другата суборбитална компания Блу Ориджин продължава да се бави с подготовката на кораба “Ню Шепърд ” за пилотирани полети, като последният тестов безпилотен полет бе през юли, а идващият се обрисува да е “до няколко месеца ”. Що се касае до СпейсЕкс и Боинг, те даже към момента не са изстреляли “Крю Драгън ” и “Старлайнър ” в безпилотен режим. За съпоставяне Върджин Галактик организира три пилотирани ракетни полета тази година, като при последния водачите доближиха до 50 километра височина. 

Върджин Галактик може да завоюва частната пилотирана конкуренция, само че дано не забравяме, че Брансън стартира да работи по пилотираната космонавтика най-рано от всички. Програмата на Брансън се проточи цели 14 години, като през това време имаше и две нещастия (една по време на наземно тестване и една по време на полет). Сега наподобява, че след дългогодишни страдания най-сетне ще забележим плод от цялата работа. 

На фотографията: завръщането на кораба “Юнити ” след сполучливия полет през юли. Photo credit: Virgin Galactic

Източник: cosmos.1.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР