Саниран блок в Добрич започна да се разрушава още в гаранционния срок
Блок 39 в Добрич е утвърден за възобновяване с европейски средства през 2019 година, само че насладата на жителите му не трае дълго. Живеещите в блока описват:
Йовка Христова: „ Докато го санираха и една-две години и видяхме към този момент защо става на въпрос! “
Пламен Петров: „ Подпрозоречни дъски не са поставени, запечатани са отводнителите на дограмите. Отстрани не е силиконирано, оттова водата естествено отива по мазилката и я надува, и зимата като замръзне?! Има теч около комините, шапките са паднали горе – ламаринени, огромни. “
От две години стартира да се разрушава и мазилката.
Николинка Димитрова: „ Ами пада, в случай че има мощен вятър, дъжд, просто вървиш и ти пада от горната страна – ето, то си е цялото паднало. Прозорците текат, ламарините не поставени. Допълнително ние си търсихме майстори да си оправяме ъглите. Теч има и върху домофоните. Комшията Мариянчо, той e майсторче и го замазва отначало. “
Мариян Христов: „ Като се махна мазилката, изпод е пясък, никаква заварка сред материали. Технологично време не е спазено, те го вършиха зимата, смениха се тука доста майстори – днеска едни, на следващия ден други, остават тука, отпътуват и просто след тях беше цялостна безредица! “
Жителите на злощастния блок 39 са подавали неведнъж тъжби в Община Добрич.
Златко Златев: „ Фирмата не съществувала към този момент! Пък имаше гаранция 5 години. “
Николинка Димитрова: „ Близо милион струваше цялото саниране и какъв брой е изразходвано, какъв брой е останало не знам. “
Община Добрич също установи дефектите и неколкократно кани фирмата-изпълнител да ги в профил, още в гаранционния период, само че без триумф. Безрезултатни са и писмата до сдружението, осъществило надзора.
Нашите опити да се свържем със строителя също не се увенчаха с триумф, а от строителния контрол отхвърлиха коментар, обявиха притежателите.
Крехка разтуха за жителите на блока е, че „ Община Добрич ще спомага на жителите в границите на своите пълномощия за намиране на решение. “
Йовка Христова: „ Докато го санираха и една-две години и видяхме към този момент защо става на въпрос! “
Пламен Петров: „ Подпрозоречни дъски не са поставени, запечатани са отводнителите на дограмите. Отстрани не е силиконирано, оттова водата естествено отива по мазилката и я надува, и зимата като замръзне?! Има теч около комините, шапките са паднали горе – ламаринени, огромни. “
От две години стартира да се разрушава и мазилката.
Николинка Димитрова: „ Ами пада, в случай че има мощен вятър, дъжд, просто вървиш и ти пада от горната страна – ето, то си е цялото паднало. Прозорците текат, ламарините не поставени. Допълнително ние си търсихме майстори да си оправяме ъглите. Теч има и върху домофоните. Комшията Мариянчо, той e майсторче и го замазва отначало. “
Мариян Христов: „ Като се махна мазилката, изпод е пясък, никаква заварка сред материали. Технологично време не е спазено, те го вършиха зимата, смениха се тука доста майстори – днеска едни, на следващия ден други, остават тука, отпътуват и просто след тях беше цялостна безредица! “
Жителите на злощастния блок 39 са подавали неведнъж тъжби в Община Добрич.
Златко Златев: „ Фирмата не съществувала към този момент! Пък имаше гаранция 5 години. “
Николинка Димитрова: „ Близо милион струваше цялото саниране и какъв брой е изразходвано, какъв брой е останало не знам. “
Община Добрич също установи дефектите и неколкократно кани фирмата-изпълнител да ги в профил, още в гаранционния период, само че без триумф. Безрезултатни са и писмата до сдружението, осъществило надзора.
Нашите опити да се свържем със строителя също не се увенчаха с триумф, а от строителния контрол отхвърлиха коментар, обявиха притежателите.
Крехка разтуха за жителите на блока е, че „ Община Добрич ще спомага на жителите в границите на своите пълномощия за намиране на решение. “
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




