Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 0:2 в

...

Спартак Вн загуби от Локо Пд

Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) приключиха при резултат 0:2 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

Двата гола паднаха във втората част, а техен изпълнител стана Бирсент Карагарен (’73 и ’94).

Още в самото начало на дуела Ромеeш Ивей падна в наказателното поле след конфликт с Райън Бидунга, само че след намесата на ВАР нарушаване не бе отсъдено.

В 4-ата минута Локомотив имаше опция да открие резултата посредством капитана Димитър Илиев, само че изстрелът му бе избит.

В 10-тата минута Бабакар Дион стреля рисково към вратата на Дичевски, само че топката мина високо над напречната греда.

Поредна офанзива проведоха гостите от Пловдив в 20-тата минута, когато се откри нова опция за пукотевица към вратата на “соколите ”, осем минути по-късно се повтори същата офанзива, като зад нея бе Райън Бидунга, само че Дичвски мазета.

В 30-тата минута Здравко Димитров стреля от директен свободен удар право във вратата на Хоркаш, само че стражът на Локомотив мазета. Минута по-късно Ивайло Климентов центрира, а Денис Баланюк засече топката с глава във вратата, откакто Хоркаш бе излязъл по-напред, а Бидунга не съумя да  го спре. Голът бе анулиран след преразглеждане от ВАР поради засада.

В продължението на първата част капитанът на Локомотив (Пд) Димитър Илиев имаше опция да стреля от непосредствена непосредственост до вратата на Спартак, само че ударът му бе доста неакуратен и излезе над вратата.

В 48-ата минута Джовани стреля от границата на наказателното поле, само че Дичевски без проблем улови.

В 65-ата минута Преслав Боруков нанесе диагонален изстрел към вратата на Дичевски, той обаче улови без проблем.

В 68-ата минута в състава на “соколите ” бе направена насилствена промяна, откакто Проспер Менди се контузи, а на негово място влезе Никола Борисов.

В 74-ата минута Бирсент Карагарен даде задатък за Локомотив (Пд) след хубав изстрел от границата на наказателното поле за 0:1.

В 87-та минута Янчо Андреев стреля с глава, само че Хоркаш съумя да избие топката в напречната греда.

В 90-тата минута Антуи имаше опция да изравни резултата. Получи пас от Здравко Димитров наоколо до вратата и със задна ножица стреля, само че ударът му  излезе в навън.

В добавеното време на среща Бирсент Карагарен (’94) се възползва от неточност на Ивайло Климентов и вкара втория си гол в мача в опразнената врата за крайното 0:2.
Източник: novinata.bg