Спартак постигна нова убедителна победа, след като победи с 7:0

...

Спартак с нов категоричен успех

Спартак реализира нова безапелационна победа, откакто победи с 7:0 отбора на ФА Пловдив в мач от 21 кръг на А - Регионална група.

Двубоят се игра в слънчевия неделен следобяд на стадион " Пловдив " и стартира вихрено за " гладиаторите " като още в 7` Васил Стойчев напредна отдясно, центрира и постави топката на крайници на Доминик Дюлгерски, който от границата на наказателното поле откри резултата.

Само три минути по- късно Валентин Сливов центрира отляво и Дюлгерски за повторно прониза вратата на ФА Пловдив.

Спартак продължи да нападна и последваха пропуски на Дюлгерски и Юруков.

В 26` Тодор Тимонов извърши страховит директен свободен удар от 30 метра, топката срещна страничната греда и попадна в мрежата за 3:0.

В 44` Георги Лазаров откри Дюлгерски, който от границата на наказателното поле със страховит диагонален удар направи резултата 4:0 преди почивката.

В 52` Димитър Юруков насочи бомбен удар от 23 метра, а топката се заби в горния десен ъгъл за 5:0.

В 66` Валентин Сливов навърза двама бранителя на противниковия тим и стреля около вратаря Арсов за 6:0.

Още в идната офанзива резултата стана 7:0, откакто бранител на гостите се опита да избие топката, само че тя рикушира в крайници на Дюлгерски и попадна във вратата на ФА Пловдив.

Така Спартак е абсолютният водач в А- Региална група като от 20 мача има 60 точки и е с голова разлика 98:3, а " гладиаторите " към този момент имат 14 точки преднина на върха.

В идващия 22 кръг в събота, 2.04. Спартак гостува на отбора на Марица Милево.

Състав: Д. Георгиев (Т. Делиянчев), В. Стойчев, А. Стойчев (Х. Доков), К. Милев, Г. Йотовски (Ц. Вълчинов), Т. Тимонов (А. Маргаритов), К. Георгиев, Г. Лазаров (Л. Цеков), Д. Юруков, В. Сливов, Д. Дюлгерски
Източник: trafficnews.bg