Спартак Плевен претърпя поражение от датския Бакен Беърс със 70:87

...

Спартак Плевен допусна четвъртa загуба в Европейската северна баскетболна лига

Спартак Плевен претърпя проваляне от датския Бакен Беърс със 70:87 (20:16, 18:24, 12:22, 20:25) като посетител в Орхус в мач от група „ А “ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL). Загубата бе четвърта поредна за българския отбор от четири изиграни дуела в шампионата, а Бакен Беърс, който се включи по-късно на мястото на израелския Апоел Беер Шева, записа втори триумф.

Плевенчани започнаха доста стимулирано и поддържаха леко преимущество през съвсем цялото първо полувреме. Баскетболистите, водени от старши треньора Любомир Минчев, имаха преднина от 20:16 след първата четвърт, а в средата на втората дръпнаха с 8 точки при 35:27. Домакините обаче последователно съкратиха дистанцията и на почивката обърнаха до 40:38 в своя изгода.

След паузата тимът на Бакен Беърс бе много по-ефективен и се откъсна с 62:50 преди последните 10 минути. В тях домакините не позволиха съмнения и последователно увеличаваха преднината си, която в един миг доближи 23 точки.

Андрю Гордън бе най-резултатен за Спартак Плевен с 13 точки и 4 битки, а по 11 точки означиха Константин Тошков, Николай Стоянов и Брайънт Томас. Любомир Минчев употребява всичките си девет налични състезатели, а в състава не бе Станимир Маринов.

Деандре Пинкни се отличи за Бакен Беърс с 27 точки и 4 битки.

За плевенчани първоначално следва посещение на Академик Пловдив от Националната баскетболна лига в понеделник (18 декември), а идващия им мач в европейската конкуренция е плануван за 9 януари следващата година като хазаин на полския Старт Люблин.