Веселин Вучков – бивш министър на вътрешните работи: Най-важното е реформирането на прокуратурата
Снощи в предаването „ Лице в лице " по бТВ Веселин Вучков, сподели че цялото внимание е съсредоточено върху подбора на ръководителите на новата антикорупционна комисия. „ Нека да се слагам на мястото от Върховен касационен съд, от Върховен административен съд. Това ли е ролята на съдиите от най-голям сан да вършат това. В новата Комисия няма действен потенциал, тъй като корупционните закононарушения са много деликатни като откриване, тъй като там всички са удовлетворени. Едно корупционно закононарушение не се е случило пред камерите, това става по скришен метод. Там без оперативно следене няма по какъв начин да се разкрият незаконни действия. "
Смея да предвиждам, че и тук огромни триумфи надали можем да предвиждам с новата антикорупционна комисия, добави Вучков. „ Създадохме и спецпрокуратура, ДАНС го създадохме БОРКОР, КПКОНПИ, резултатите са постоянно едни и същи. Аз бих се съгласил да не раздробяваме проверяващите органи. 2200 са прокурорите, към 2000 дознатели в Министерство на вътрешните работи - това е голям потенциал. Защо би трябвало да сътворяваме още административни бройки? Най-важното е реформирането на прокуратурата и да се усъвършенства потенциала на сегашните звена и да борим корупционната престъпност ".
Смея да предвиждам, че и тук огромни триумфи надали можем да предвиждам с новата антикорупционна комисия, добави Вучков. „ Създадохме и спецпрокуратура, ДАНС го създадохме БОРКОР, КПКОНПИ, резултатите са постоянно едни и същи. Аз бих се съгласил да не раздробяваме проверяващите органи. 2200 са прокурорите, към 2000 дознатели в Министерство на вътрешните работи - това е голям потенциал. Защо би трябвало да сътворяваме още административни бройки? Най-важното е реформирането на прокуратурата и да се усъвършенства потенциала на сегашните звена и да борим корупционната престъпност ".
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




