Словенецът Лука Дончич реализира 51 точки, включително два наказателни удара

...

Лука Дончич с 51 точки за победата на Далас срещу Сан Антонио

Словенецът Лука Дончич осъществя 51 точки, в това число два наказателни удара при оставащи 4,5 секунди при успеха на Далас над Сан Антонио със 126:125 в среща от от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада. Успехът бе шести следващ за Маверикс, които водеха с 10 точки след третата четвърт, само че Сан Антонио стопи пасива си единствено на едно точка 5:29 минути преди края. Дончич добави 6 битки и 9 асистенции за успеха на Далас.

За Сан Антонио Тре Джоунс имаше късмет да изравни, само че означи единствено един от двата наказателни удара, които извърши 2,7 секунди преди финалната сирена. Кристиан Ууд приключи с 25 точки за Салас, а Тим Хардауей – младши добави 14. Келдън Джонсън поведе Спърс с 30 точки, а Якоб Пьотл се отличи с 19 точки и 15 битки.

Маями победи Юта като посетител със 126:123 след тройка в последната секунда на Тайлър Хиро. Малко преди този момент Лаури Марканен от Юта изравни с три точни наказателни удара при оставащи 6,1 секунди в мача. Бам Адебайо осъществя 32 точки и 8 битки, а Хиро се регистрира с 29 точки, 9 битки и 6 асистенции за триумфа на гостите.

И Марканен, и Джордан Кларксън вкараха по три наказателни изстрела в последните 14 секунди на срещата. Лаури Марканен приключи с 29 точки и 14 битки, а Кларксън – с 22 точки при четвъртото следващо проваляне за Юта.

Индиана се оправи с Лос Анджелис Клипърс със 131:130 като хазаин в друга среща от вечерта в НБА. Майлс Търнър означи 34 точки, а Тайрийз Халибъртън се включи с 24 точки и 10 асистенции за домакините. Пол Джордж приключи с 45 точки и 9 битки, а Кауай Ленард добави 24 точки и 7 асистенции за Клипърс.
 Лука Дончич направи нов Лука Дончич направи нов " трипъл-дабъл " при триумф на Далас над Хюстън
Кливланд победи Чикаго със 103:102 при гостуването си след 23 точки на Карис Левърт и чудесна игра в отбрана против ДеМар ДеРоузън, с цел да предотврати негов възможен надвит панер в края на дуела. Кевин Лав приключи с 20 точки и 9 битки за Кавалиърс, а ДеРоузън означи 11 от своите 21 точки в четвъртата част за Булс.

Ню Йорк също записа триумф като посетител на Хюстън със 108:88. Джулиъс Рандъл се отличи с 35 точки, за триумфа на Никс. Рандъл добави 12 битки и 6 асистенции за гостите, които бяха без Джейлън Брънсън и Ар Джей Барет. Кевин Портър – младши приключи с 23 точки, 10 битки и 8 асистенции за Рокетс.

Шарлът отстъпи вкъщи пред Бруклин със 106:123 след 28 точки на Кайри Ървинг и 23 на Кевин Дюрант, като Нетс записаха 11-и следващ триумф.

В другите срещи от вечерта Мемфис надигра Ню Орлиънс със 116:101 като хазаин след 32 точки на Джа Морант, плюс 10 точки и 21 битки за Стивън Адамас, Детройт надви над Минесота със 116:104 като посетител, след 28 точки на Боян Богданович, а Оклахома претърпя домакинска загуба от Филаделфия с 96:115, като Джоел Ембийд осъществя 16 точки, 13 битки и 10 асистенции за гостите, записвайки първи „ трипъл-дабъл “ за сезона и пети в кариерата си.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages