След загубата срещу Израел лъвиците заемат последното шесто място в

...

Женският национален отбор по футбол с осма поредна загуба

След загубата против Израел " лъвиците " заемат последното шесто място в групата без нито една извоювана точка и осем следващи загуби.

Националният тим на България по футбол за дами отстъпи на Израел с 0:2 в международна подготовка от група " H ", играна на стадион " Локомотив " в Пловдив.

Тимът на селекционера Силвия Радойска се пропука в средата на първото полувреме, когато гостите съумяха да отбележат и двете попадения, с които измъкнаха трите точки.

След равностойно начало израелският отбор се възползва от неточност в нашата защита, с цел да открие в 29-тата минута посредством отдалечен прехвърлящ изстрел на Селимходжич, предава " 24 часа ".

Три минути по-късно Авитал удвои, а българският отбор по този начин и не съумя да откри път към мрежата на противника до края на дуела.

Днешният ни съперник е предпоследен с актив от 6 точки. Лидер е Германия с 21 пукта, следва Сърбия с 18 точки.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска (82 – 23. Милена Караколева), 18. Кристиана Караиванова, 19. Йоана Станкова (58 – 8. Полина Ръсина), 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 15. Ева Дюпюи (83 – 10. Вероника Гоцева), 2. Николета Бойчева, 22. Ивана Найденова (84 – 17. Инна Димова), 9. Лора Петрова, 14. Димитра Иванова, 7. Симона Петкова (58 – 4. Габриела Найденова). Селекционер: Силвия Радойска.
Източник: petel.bg