След последните мачове от европейските квалификации за Световното първенство в

...

Нидерландия се класира на Световното, Турция и Украйна отиват на баражите

След последните мачове от европейските квалификации за Световното състезание в Катар 2022 са известни десетте национални тима, които непосредствено си осигуриха билет за Мондиал.

Това са Нидерландия, Сърбия, Швейцария, Испания, Англия, Франция, Белгия, Дания, Хърватия и Германия, до момента в който Турция и Украйна си осигуриха място в плейофите дружно със Северна Македония и още девет национални тима (Португалия, Шотландия, Италия, Русия, Полша, Швеция, Уелс, Чехия и Австрия).

Нидерландците довечера не впечатлиха в Ротердам, само че стигнаха до победа с 2:0 над Норвегия, с помощта на голове на Стивън Бергвайн в 84-ата минута и Мемфис Депай в 91-ата минута. Този резултат който ги изведе до Мондиала и в това време извади норвежците от играта, защото Турция стигна до победа с 2:1 против Черна гора за второто място в група G.
 Роберто Манчини: Равенството с България пристигна при започване на септември и не беше съдбовно

Сега чакаме баражите през март, разяснява експертът

Франция победи Финландия с 2:0 като посетител, с цел да обезпечи Украйна да бъде последният класирал се в плейофите след успеха им с 2:0 като посетител над Босна и Херцеговина.