След като получи неприятен шамар от Миньор (Перник) в последния

...
След като получи неприятен шамар от Миньор (Перник) в последния
Коментари Харесай

Черно море БАСК отстъпи с 1-3 в Бургас

След като получи противен пестник от Миньор (Перник) в последния кръг от Суперлигата, Нефтохимик 2010 (Бургас) се върна на победния път. Тимът на Найден Найденов се наложи с 3:1 (19:25, 25:16, 25:16, 25:18) над Черно море БАСК (Варна) в мач от пети кръг на волейболното състезание.

Срещата в бургаската зала „ Младост ” стартира с доминация на гостите от Варна, които без проблем поведоха с 1-0. След това първенците демонстрираха същинското си лице и без особени проблеми завоюваха останалите три елементи.

В основата на успеха на Нефтохимик беше положителния начален удар, от който отборът завоюва 12 директни точки против едвам 3 за волейболистите на Черно море, както и положителната игра на обсада, където още веднъж надвиха (14-4). Те бяха по-добри в офанзива (50%-43%) и по-стабилни при посрещането (55%-47%).

Най-резултатен за триумфа на бургазлии беше Валентин Братоев с 18 точки (3 аса, 2 блока, 57% положително посрещане и 43% успеваемост в атака), а Георги Петров добави 17 точки (2 аса, 3 блока, 42% положително посрещане и 57% успеваемост в атака). За Черно море Стефан Иванов осъществя 18 точки (3 аса, 1 блок и 42% успеваемост в атака).

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Нефтохимик 2010 оглави класирането в Суперлигата с 4 победи и 1 загуба, а Черно море БАСК заема осма позиция с 2 победи и три загуби.

В идващия кръг на 3 ноември Черно море приема Тетевен Волей във Варна, а Нефтохимик ще бъде хазаин на ЦСКА в Бургас. /bgvolleyball.com
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР