След головото шоу между Манчестър Сити и Тотнъм в сряда

...

Ново голово шоу, този път в Лига Европа

След головото шоу сред Манчестър Сити и Тотнъм в сряда в Шампионска лига, снощни станахме свидетили на сходна развръзка, само че в Лига Европа. Отново обаче беше забъркан британски тим – Челси.

„ Сините ” от Лондон победиха Славия Прага с 4:3 и с общ резултат 5:3 се класираха за полуфиналите във втория най-силен шампионат на Стария континент.

До 17-та минута домакините водеха с 3:0 - два гола на Педро Ледесма и Жиру, и автогол на Симон Дели. След този процес коментатори и анализатори сложиха завършек на мача, само че не по този начин мислеха гостите от Чехия. Те понижиха в 25-та минута на 1:3 с гол на Сучек.

Челси обаче си върна преднината от три гола в 27-та минута. Точен още веднъж беше Ледесма.

През втората част лондончани се отпуснаха и гостите от Прага се възползваха. За три минути вкараха два гола, които бяха записани на сметката на Петър Шевчик. Чехите имаха още няколко благоприятни условия до края на мача, само че до знамение не се стигна и напуснаха Лига Европа с гордо вдигната глава.

Ето и останалите резултати от снощните дуели

Айнтрахтт Франкфурт – Бенфика 2:0 (общ резултат 4:4, напред не престават германците)

Наполи – Арсенал 0:1 (общ резултат 0:3)

Валенсия – Виляреал 2:0 (общ резултат (5:1)
Източник: manager.bg