След 6 мача без победа, футболните ни национали записаха първи

...

България надви Гибралтар за първа победа през 2020 г.

След 6 мача без победа, футболните ни национали записаха първи триумф за 2020 година! За страдание, той идва в другарски мач със скромния отбор на Гибралтар. " Лъвовете " завоюваха с класическото 3:0 пред празните трибуни на ст. " Васил Левски " в София.

Селекционерът Георги Дерменджиев имаше проблеми с окомплектоването на състава поради травмите на Пламен Илиев, Петър Занев, Иван Горанов, Кирил Десподов и Исмаил Иса, и позитивни проби за ковид на Николай Михайлов, Антон Недялков, Тодор Неделев и Георги Костадинов, само че отборът ни се наложи с лекост.

" Трикольорите " взеха решение разногласието преди почивката. Александър Цветков откри резултата още в 6' с отдалечен удар. Гостите имаха искания за фаул против вратаря Кайл Голдуин, който остана на тревата, само че реферът Колцеску ги отхвърли, а тимът ни не спря играта.

В 15' България водеше с 2:0, откакто Георги Йомов се разписа. В края на първата част Димитър Илиев вкара трети гол.

До края на дуела не се случи нищо забавно и " лъвовете " към този момент гледат към мачовете с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите - надлежно на 15 и 18 ноември.

Снимка: Lap.bg

България: 1. Мартин Луков – 2. Страхил Попов, 4. Валентин Антов, 15 - Васил Божиков (К), 6. Сисиньо – 22. Александър Цветков, 16. Кристиян Малинов - 7. Доминик Янков, 18. Галин Иванов, 17. Георги Йомов – 20. Димитър Илиев

Гибралтар: 1. Кайл Голдуин – 2. Итан Джоли, 3. Киан Ронан, 6. Скот Уайзман, 8. Мохамед Бадр, 10. Лиам Уолкър, 14. Рой Чиполина (К), 15. Ерин Барнет, 16. Аймен Моуели, 18. Алейн Понс, 22. Греъм Тория
Източник: btvnovinite.bg