Синът на лидера на терористичната организация Ислямска държава (ИД) Абу

...
Синът на лидера на терористичната организация Ислямска държава (ИД) Абу
Коментари Харесай

Руснаци са успели да убият сина на лидера на Ислямска държава

Синът на водача на терористичната организация " Ислямска страна " (ИД) Абу Бакр ал-Багдади е бил погубен при съветска ракетна офанзива, оповестиха източници от иракските разследващи служби, представени от БГНЕС.
Худхайфа ал-Бадри е умрял до момента в който се е криел в пещера в Сирия.
Според иракските източници, съветски сили са изстреляли три ракети против пещера край Хомс, където са се крили 30 " терористични водачи ". Освен ал-Бадри са починали още 10 джихадисти.
Лидерът на ИД и татко на ал-Бадри обаче е жив и на независимост. Багдади на няколко пъти беше обявяван за мъртъв, само че съгласно иракските служби той се крие на сирийска територия, наоколо до границата с Ирак.
Въпреки че след съветската интервенция в Сирия ИД загуби по-голямата част от завладените през 2014 година обширни територии в Сирия и Ирак, терористичната организация продължава да управлява изолирани региони в пустинните елементи и край границата с Ирак.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР