Силно регулирани индустрии като банките ще мигрират определени свои ИТ

...
Силно регулирани индустрии като банките ще мигрират определени свои ИТ
Коментари Харесай

Нововъзникващи технологии движат DRaaS пазара


Силно контролирани промишлености като банките ще мигрират избрани свои ИТ действия към облака
(снимка: CC0 Public Domain)

Пазарът на DRaaS (Disaster Recovery as a Service – спешно възобновяване като услуга) се чака да нарасне от 5,1 милиарда $ през 2020 година до 14,6 милиарда $ към 2025 година Това значи междинен годишен ритъм на напредък от 23,3% през прогнозния интервал. Данните са от най-новия отчет на MarketsandMarkets и отразяват услугите по архивиране и възобновяване, репликация в действително време и отбрана на данните.

Гъвкавостта и адаптивността на облачните технологии все по-често ще се употребяват в поддръжка на ИТ отделите на предприятията. Водещите снабдители – такива като Microsoft, IBM и AWS – се чака да усилят своите финансови разноски за разширение на, с които да обезпечават търсените услуги.

Пазарни фактори

Няколко фактора, стимулиращи растежа на нововъзникващите технологии, са възходящият размер на генерираните данни от уеб страници и, все по-засиленият фокус върху даването на насочени към клиентите приложения за повишение на удовлетвореността на клиентите и възходящата потребност от надзор и понижаване на разноските – финансови и оперативни.

Възникващите технологии като „ ”, и получават все по-голяма мощ. Това в последна сметка ще докара до растежа на пазара DRaaS в международен мащаб.

Внезапното затваряне на офиси, учебни заведения, колежи и физически магазини мощно смути работата на бизнеси от всевъзможни сфери тази година. Ситуацията с Covid-19 докара до увеличение на търсенето на цифрови принадлежности и услуги за като Zoom, Slack, Blackboard, Lynda, Canvas, Гугъл Classroom, AnyMeeting, Moodle и други

Едновременно с това AWS, Microsoft и Гугъл хостват и ръководят приложения за работливост в облачна среда. В допълнение, чака се промишлености като ИТ и услугите на база ИТ, телекомуникациите, онлайн търговията на дребно, медиите и банково-финансовите действия да усилят вложенията си в, с цел да поддържат своя бизнес в новата конюнктура.

Силно контролираните и в същото време платежоспособни промишлености като банките, финансите и застраховането, ще мигрират избрани свои ИТ действия към облачната среда, планува.

Нужда от запазване и възобновяване

е развой на прекопирване на данни в средата на изчислителния облак. Това разрешава добиване на дублиращи данни при положение на загуба на данните по време на срив, спиране на електрозахранването, човешки неточности или естествени произшествия. се отнася до реконструиране на изтрити или повредени файлове от другите носители за предпазване при положение на злополучие.

Необходимостта от архивиране се усилва измежду бизнеса заради възходящото количество данни, които се натрупат от другите осведомителни системи и външни източници. Архивирането предлага разнообразни преимущества за предприятията, в това число нараснала еластичност, задържане на данни, по-ниски разноски, по-бързо внедряване и. То дава стопански ефикасни, автоматизирани, надеждни, сигурни и мащабируеми решения.

Слънчеви дни за частните облаци

Тъй като сигурността е най-важната грижа в този момент, доста организации поддържат приемането на в корпоративните защитни стени. Това би помогнало на фирмите да имат по-добър надзор върху данните си, да понижат риска от загуба на информация и да избегнат проблеми, свързани със спазването на нормативните условия.

Поради изброените преимущества доста предприятия избират частния облак, с цел да си обезпечат сигурност и сигурност. Моделите за частно облачно внедряване са основани за съответни групи или организации, които изискват персонализиране и надзор върху своите данни.

Предприятията избират внедряването на услуги за DR посредством частен облак, защото той обезпечава извънредно сигурна и централизирана инфраструктура за предпазване, до която могат да имат достъп единствено оторизирани консуматори. е основана на облак среда с висока сигурност, позволяваща на крайните консуматори да съхраняват и обработват сериозни данни.

Водещите играчи на пазара на DRaaS ще включват Microsoft, IBM, VMware, AWS, TierPoint, Acronis, Carbonite, RackWare, DARZ и други.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР