Швеция нокаутира Швейцария на осминафиналите на Световното първенство в Русия.

...

Швеция нокаутира Швейцария

Швеция нокаутира Швейцария на осминафиналите на Световното състезание в Русия. Шведите победиха противниците си с 1:0 и се класираха за идната фаза на Мондиала.

Единственият гол в дуела, игран в Санкт Петербург, беше маркиран от полузащитника Емил Форсберг, който се разписа в 66-ата минута. Швейцарците приключиха мача с човек по-малко поради пряк червен картон в края.

Михаел Ланг беше изпъден, откакто фаулира футболист на Швеция, излязъл фронтално против вратаря на швейцарците. Първоначално съдията отсъди дузпа, само че след обзор на повторенията отсъди директен свободен удар.

На четвъртфиналите Швеция ще се изправи против спечелилия от двойката Колумбия – Англия. Последният мач от осминафиналите стартира в 21:00 часа българско време довечера.
Източник: fakti.bg