Ще актуализираме социалните пенсии, което не е правено дълго време,

...
Ще актуализираме социалните пенсии, което не е правено дълго време,
Коментари Харесай

Кирил Петков: Актуализираме социалните пенсии и отпускаме още пари за медиците на първа линия

Ще актуализираме обществените пенсии, което не е правено дълго време, съобщи министър председателят Кирил Петков преди началото на днешното постоянно държавно съвещание. Точката се чака да бъде гласувана от министрите през днешния ден.

Министър-председателят уточни още, че в дневния ред на държавното съвещание е планувано да бъдат отпуснати и 54 млн. лева, които да отидат при медиците на първа линия, които се борят с епидемията от COVID-19.



Премиерът разяснява още, че много средства ще бъдат отпуснати в посока на здравето, обществените политики и районното развиване.

Кирил Петков добави, че на съвещанието се чака кабинетът да утвърди и спомагателни 60 млн. лева в помощ на въздушните превозвачи, както и 40 млн. лева за Коронавирус проби. За действието на летището в Русе ще бъдат в допълнение вложени 2,6 млн. лева

Премиерът уточни още, че Народното събрание, а не Министерският съвет, ще разпредели спомагателните доходи в бюджета.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР