Шампионите от Балкан (Ботевград) продължават с победната си серия през

...

Балкан с победа и в Пловдив

Шампионите от Балкан (Ботевград) не престават с победната си серия през сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден се постановиха при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 82:73 (16:12; 26:19; 28:16; 12:26) в дербито на V кръг.

Крис Минков беше най-резултатен за спечелилите – 13 точки, Михайло Секулович добави 11 точки, а Станислав Цонков, Марко Радонич и Кени Хол вкараха по 10 точки.

Васил Бачев се отличи с 27 точки за домакините, Обрад Томич осъществя 14 точки, а Василие Кнежевич приключи с „ дабъл-дабъл “ – 10 точки и 10 битки.

Двубоят стартира много нервно, като баскетболистите на двата тима позволиха поредност от неточности и след 120 секунди игра резултатът към момента бе 0:0. Сушата бе прекъснаха от Секулович, който вкара за Балкан, като до края на интервала „ зелените “ стояха по-добре на терена и справедливо водеха с 16:12 след първите 10 минути.

В началото на втората четвърт функциите се размениха, откакто домакините от Пловдив усъвършенстваха доста представянето си, а Пери и Бачев изведоха Академик Бултекс 99 напред за първи път в мача – 19:18. Гостите от Ботевград дадоха отговор уместно, като възпитаниците на Йовица Арсич освен си върнаха лидерската позиция, само че и дръпнаха с двуцифрена разлика, която се резервира и до почивката – 42:31.

Шампионите започнаха мощно и второто полувреме, като се възполваха оптимално от няколко неточности на противника и разликата се повиши до 16 точки – 51:35, което принуди Асен Николов да вземе спиране след единствено три минути игра. Въпреки наставленията на наставника на пловдивчани, след подновяването на играта Балкан продължи да диктува събитията на терена, като Крис Минов наниза три следващи тройки, а след 30 минути игра гостите водеха със 70:47.

В заключителния интервал Йовица Арсич пусна в игра огромна част от запасите си, което разреши на домакините да смъкват изоставането си до девет точки, само че това бе всичко по-интересно в мача, като последния съдийски сигнал прозвуча при 82:73 в интерес на Балкан (Ботевград).