Шампионът Зенит (Санкт Петербург) започна новия сезон в Премиер лигата

...

Шампионът Зенит не срещна трудности във Волоград

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) стартира новия сезон в Премиер лигата на Русия с предстояща победа. Възпитаниците на Сергей Семак се постановиха с 2:0 като посетител на новака Ротор (Волоград) и записаха първи три точки в актива си.

Питерци поведоха в 22-ата минута, когато Себастиан Дриуси лиши топката от неприятелски футболист и пусна паралелно на голлинията към Артьом Дзюба, който от близко засече във вратата за 0:1.

В 79-ата минута самият Дриуси означи втория гол за своя отбор, който още веднъж пристигна след огромна неточност в защитата на домакините. Защитник не се намеси добре при едно центриране и за малко да си вкара гръмък автогол с пета. Вратарят Александър Довбня също не се намеси безапелационно и изпусна топката, а Дриуси притича и я вкара от близко за 0:2.

Така Зенит реализира своето и потегли сезона с победа. В идващия кръг отборът от Санкт Петербург още веднъж гостува на ФК Ростов на 15 август. Ротор пък ше търси първа победа за сезона в посещение на Динамо (Москва).

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ

ПРОГРАМА
Премиер Лига 1 кръг, вторник 11 август  FC Rotor Volgograd 0:2краен резулат  Зенит